2071. A grizzly medve
A grizzly medve hatalmas méretei ellenére igen gyorsan képes közlekedni, akár 48 kilométert is képes megtenni óránként. Védett állat, ma már csak körülbelül 1000 példány él az amerikai kontinensen.
A grizzly medve hatalmas méretei ellenére igen gyorsan képes közlekedni, akár 48 kilométert is képes megtenni óránként. Védett állat, ma már csak körülbelül 1000 példány él az amerikai kontinensen.
A sivatagi róka a kutyafélék családjába, a rókák nemzetségébe tartozó gyönyörű, apró ragadozó. A sivatagi rókákat ritkán még háziállatként is tartják.
A sertések nagyon intelligensek, szóval a te kis csüngőhasú sertésedet is könnyű szobatisztaságra nevelni, csak egy kis türelemre és sok-sok jutalomfalatra van szükség.
A tengerimalacoknak, ugyanúgy, mint az embereknek, szükségük van C-vitaminra. Azonban nem mindegy, hogy milyen formában és mennyit kapnak belőle.
A púposodás az egyik legnagyobb gond a teknősök egészségére nézve. Sokáig kutatták a probléma valódi okát, végül arra jutottak, hogy a környezet nedvességtartalma kulcsfontosságú.
Szteroid és szteroid között nagy különbségek vannak. Nem mindegy, hogy gyorsan kiürülő készítményt kapott, vagy olyat, aminek a hatása is tartósabb. A Diprophos ez utóbbi csoportba tartozik. Hosszú hetek is eltelhetnek, amire kiürül a szervezetéből, úgyhogy türelem!
Csontot valóban ne adjon ilyen előzmények mellett. Amikor táppal kínálja, ne hagyja előtte: ha nem eszi meg, el kell venni a tálat, és fél nap múlva ismét megkínálni. Ha pár próbálkozás után "megsajnálja", és ismét a májat adja, a kutya hamar rájön, hogy az történik, amit ő akar. Javaslom esetleg kutyaiskola felkeresését is nevelési tanácsadás céljából.
A Magyar Állatorvosi Kamarát tudja megkeresni kérdésével, ők fogják tudni tájékoztatni a lehetőségeiről.
A tanács valóban helytálló és jó: a szemkontaktus felvételét én is minden első kutyaiskolai foglalkozás alklamával magam is oktatom, magyarázom a gazdiknak. A szemkontaktus felvételéánek tréningelésre különféle technikák vannak, a tanácsadónak ezeket illene ismerni és megmutatni. Általánosságban elmondható hogy vagy a túl félős kutyák vagy a domináns kutyák nem szívesen néznek az ember szemébe. Az egyik is más módszert kíván és a másik is. Nem írta melyik kutyaiskoláról van szó, - ezért ez ügyben nem tudok nyilatkozni.
Legvalószínűbb, hogy a "tünet" az ivarérettség előjele. Ha az "öklendezés" fejbólogatás" jellegű, akkor ez szinte bizonyosra vehető. Természetesen nem zárható ki valamely betegség sem, de vizsgálat nélkül legfeljebb szélesspektrumú antibiotikum itatását ajánlanám, emelt dózisú multivitamin kiegészítéssel. Az esetleges torokatka diagnosztizálásához mégiscsak érdemes lenne "futni néhány kört" a madarakhoz valamelyest értő állatorvos felkeresése céljából. Miskolc számomra az ország túlvége, ahol kevés ismerősöm él, így nem tudok állatorvost javasolni. de van állatkert, aminek működéséhez elengedhetetlen az egzotikus fajokhoz értő állatorvos felügyelete. A torokatka prevenciós kezelését nem javaslom, főként, ha a leírt "tünetekhez" nem társul tüsszögés, étvágytalanság, jelentős fogyás. A spot on élősködő elleni készítmények (pl. Ivermectin) erre az élősködőre nézve nem túl hatékonyak előírás szerint használva. Csőrbe cseppentve, vagy az atkákra hatékony piretrin csőrbe juttatva, viszont elég drasztikus megoldás. Ez diagnosztizált fertőzés esetén elkerülhetetlen, de erősen károsodhatnak a belső szervek, elsősorban a máj. Ha a kezelés mégis szükséges, a máj regenerálására legjobb a máriatövis mag az eleséghez keverve. Az esetleges egyéb károsodások további kezeléseket tesznek szükségessé. Kezdeti stádiumban két viszonylag könnyen beszerezhető gyógynövény alapú készítmény is jó hatású lehet az élősködők ellen. Egyik az oregánó tartalmú Ekodiár, a másik a Garlex elnevezésű fokhagyma kivonat. Fertőzés gyanú esetén 2-3 hét folyamatos, emelt dózisú itatásukkal tünetmentesíthetők a madarak. A káros mellékhatásukra nincs példa, megelőzésre, előírt hígítási arányban folyamatosan itathatók, élettani hatásuk, különösen a fokhagyma készítményeké, igen jó.