2081. Örökbefogadható kutyák Tökölön!
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nem minden madarat teremtettek egyformára! Lássuk, egy kezdő madártulajdonos számára melyek a legmegfelelőbb madarak! Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű fajtát.
Ha hajlandó vagy legalább annyi időt rászánni a kiképzésére, mint mondjuk egy kutyáéra, akkor lehet, hogy egy nagyobb papagáj a megfelelő madár a számodra!
Ha madarat szeretnél tartani, fel kell készülnöd a fogadására. Milyen legyen a kalitka? Az alábbi rövid összefoglalóból megtudhatod, mik a legfontosabb kellékek, amikkel számolnod kell.
Ha szeretnél egy biztonságos helyet biztosítani a kertedbe látogató madaraknak, építs számukra madárházat! Itt találsz néhány hasznos tippet a madárház építésére vonatkozóan.
Kedves Gazdi! Mivel szerteágazó okai lehetnek a problémának javaslom, hogy mutassa meg egy állatorvos kollégának. Első körben ki kellene zárni a külső parazitás megbetegedéseket (bolha, rüh), ha az, akkor erre számos spray (pl. Frontline) és spot on készítmény létezik (pl. Stronghold, Frontline, Advocate). Egyébként bőrkaparékot is jó lenne nézni, és ezzel párhuzamosan talán szisztémás kezelésre is szükség lehet, ha allergiás eredetű... Egyszóval vigye feltétlen állatorvoshoz a kutyust! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Azzal kezdem, hogy ha "magától is megindul a folyás", az a természetes. A "bűzmirigy" váladéka normális esetben spontán (pl. széklet ürítéskor), esetenként akaratlagosan ürül. Utóbbira példa, hogy ha az állat megijed, mirigy váladékot bocsát (esetenként spriccel!) ki. Manapság ugyan már egyre kevesebb kutyánál működik ez a mechanizmus. A probléma akkor van, ha valamilyen oknál fogva a váladék ürülése akadályozott. Ez rendszerint gyulladásos folyamat eredménye, melynek során a mirigy kivezető csöve elzáródik, és a mirigy váladék felhalmozódását okozza. A felhalmozódott váladék baktériumos folyamat eredményeként gyakran elgennyesedik. Ilyenkor kell beavatkozni. A "bűzmirigy" megbetegedésére utal, ha az állat gyakran szánkázik, végbél környékét ismételten és gyakran nyalogatja, viszketés, a hátulsó testfél rágcsálása (néha sebesre) alakul ki. A "bűzmirigy" megbetegedését általában antibiotikumos kezeléssel orvosoljuk. Súlyos esetben szóba jöhet a mirigyzacskó átmosása, öblítése, gyógyszerrel feltöltése is.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.
Ezek a daganatok idősebb rágcsálókon általában elég gyorsan, agresszíven növekednek. 3 évesen nem fiatal az állat, de amennyiben a szövetszaporulat gyors ütemben fejlődik, a műtét marad egyedüli megoldásként.
Kedves Eni! Így látatlanban sajnos nem lehet pontos diagnózist felállítani, csak állatorvos tudja megmondani pontosan mi a probléma, és hogyan lehet kezelni. Mi sajnos csak tanácsot tudunk adni! A leírás alapján két dologra tudok gondolni. Az egyik, a középfül gyulladása, Ciloxan - emberi vényköteles szem- és fülcsepp - cseppekkel meg lehet próbálni kezelni, ezt a szemébe is lehet cseppenteni. Ha ez a probléma oka, a kezelést megkezdve 3-4 nap után javulás várható (maximum 1 hétig, naponta 2x /reggel és este/ mindkét fülbe és szembe cseppentve). A másik pedig a daganat. A leírás alapján ezt tartom valószínűbbnek, viszont ez esetben sajnos az állatorvos sem tud segíteni a kisállaton. De biztosat csakis az az állatorvos tudna mondani, aki megvizsgálja a hörcsögöt! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)