2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Tipikusan olyan kérdés, amire egyéb "fogódzók" nélkül nagyon nehéz válaszolni. Nem "megoldást", csak ötleteket adok. A kialakult kórképhez mindenképpen lehet köze annak, hogy az állat nem tüzel! Persze nem zárható ki a táplálék allergia sem. De a bolha allergia is okozhat ilyen tüneteket, csakúgy mint a pajzsmirigy hormon zavar. Úgy gondolom, hogy (ha nem akarják az állatot tenyészteni), akkor ideje lenne ivartalanítani. Nem tenyészcélú tartás esetén ez amúgy is indokolt. A műtét előtt érdemes egy vérvizsgálatot csinálni, melynek során a pajzsmirigy hormon szint meghatározását is kérném! Ha mindezek rendben vannak, akkor a táplálék allergia kizárása lehet a következő lépcső. A Happy Dog tápcsalád (német) Africa tápja strucchúst tartalmaz. Ezzel szembeni allergiának Európában viszonylag kicsi a valószínűsége. (Persze vannak más hypoallergén tápok is. Nálam az említett táp bevált.) A táplálék allergiás állatok legnagyobb része ennek a tápnak (kizárólagos) etetése mellett rendszerint gyógyul. A folyamatos (rendszeres) bolha elleni preventív (megelőző) kezelés (csepp vagy nyakörv formájában) természetesen alapkövetelmény ebben az esetben. Sajnos a bőrgombásodás sem kizárt, de ezt egy egyszerű bőrkaparék mintával diagnosztizálni lehet.
Válaszom egyszerű és rövid: szerintem nincs.
- Az ÚJ kiscicáknak más a szaguk, méretük, formájuk, - tehát ezért gyanús idegenekkét kezeli a kutya ! - Amit Ön csinál azzal megjutalmazza, ezért megerősíti a kutyát abban a cselekvésében, hogy továbbra is gyanúsan kezelje a cicákat. Egyenlőre nem zsákmányt lát bennük, de ha a cicák majd szaladni, menekülni fognak a kutya előtt, - akkor fogja (ösztönösen) potenciális zsákmánynak tekinteni. - Igen ha nem kezeli szakszerűbben, akkor veszélyt jelenthet. (http://bolthely.hu/4tappancs/id/00089_Dr__Gabriela_Lehai__KUTYA-MACSKA_BARATSAG) - Sehogy nem lehet előre megbizonyosodni arról ami még soha nem történt meg. - A gazdik által 'akaratos'-nak mondott kutyákat mi kutyatrénerek 'neveletlen'-nek hívjuk.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz, akár máshoz is, minta kinél korábban voltr!
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A több hónapja tartó étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Féreghjtás is szükséges lehet. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!