2131. A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
A nimfapapagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Szelíd természetükről ismertek, bájosak, szeretetteljesek, játékosak és nagyon kommunikatívak.
A nimfapapagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Szelíd természetükről ismertek, bájosak, szeretetteljesek, játékosak és nagyon kommunikatívak.
A vízidisznó (Hydrochoerus hydrochaeris) vagy másnevén kapibara Földünk legnagyobb rágcsálója. Víz melletti területeken él csapatba verődve, melyet a legidősebb, domináns hím vezet.
Holland hajósok fedezték fel a 16. században dél-amerikai gyarmatukon, Guyanában ezeket a puha, barna-fehér bundájú állatkákat. Néhányat közülük hazavittek a gyerekeiknek játszótársul, Hollandiába. Itt az emberek gyorsan megkedvelték őket, és lassan más, európai országban is elszaporodtak.
Sokféle mintázatú és színű macska letezik a világon, a következőkben pedig bemutatjuk a legelterjedtebbeket.
Talán tudod, hogy Ausztráliából származik, de amit talán nem tudsz, az az, hogy a koala nem egy medvefajta, hanem a kenguruhoz hasonlóan erszényes állat. A kölykök születésük után hat hónapig anyjuk erszényében élnek.
El kellene menni állatorsvoshoz és feltárni az okokat! DE az Encephalitozoon cuniculi nevű egysejtű parazitával való fertőződés során a fertőzött egyedek vizeletével ürített és abból szájon át felvett fejlődési alakok különféle szervekbe, főleg a vesébe és az idegrendszerbe jutnak, ahol elszaporodva okoznak károsodást. (A kórokozók már az anyaméhben megfertőzhetik a magzatokat.) A fertőződés lehet tünetmentes, de egyes esetekben idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek: bágyadtság, ferde fejtartás, inkoordinált mozgás, esetleg bénulás, ritkán elhullás tapasztalható. Nagyon fontos a higiéniai szabályok szigorú betartása, mivel a már megbetegedett nyulak gyógyításának eredményessége kétséges. Nyúltenyésztés >> Nyúltenyésztés: vemhesség és ellés >> Nyúlbetegségek: Myxomatozis, Fibromatózis >>
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy részletes bőrminta vizsgálatot (külső élősködő, baktérium, gomba). Ebből kiindulva kellene megtalálni rá a hatékony gyógyszert. Ezt tudom javasolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Vizsgálat nélkül nehéz lenne bármit is mondanom. Mindenképpen kellene egy labürvizsgálat. Esetleg ultrahangos vizsgálat. Ha negatívak, akkor a visíelkedészavar egyéb okát kell keresni.
A gyógyszer adagja 0,25-0,5 mg / ttkg, így egy 6,5 kg-os kutya adagja napi 1,625-3,25 mg között van, de hogy ezen belül mennyi, azt egyedileg kell beállítani. A leírtak alapján a napi 3/4 tabl. jó adagnak tűnik. A kutyájának a szívbetegség mellett még felső légúti hurutos gyulladása is van, ez sokat befolyásol az állapotán. Heveny rosszullétek bármikor jöhetnek. Gyakran kell állatorvoshoz vinni kontrollra.
Ki kellene húzatni a mozgó fogat.