2201. Hogyan kezeljük az allergiás macskákat?
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Az antibiotikum-érzékenység problémája a lovaknál bármilyen lótulajdonost érinthet. A túl sok antibiotikumos kezelést többféleképpen is megelőzheted.
A lovak, az emberekhez hasonlóan, időnként köhögnek. Ha egy lónál krónikus köhögés jelentkezik, az bizony aggodalomra adhat okot. Ilyenkor szakember segítségével ki kell deríteni, mi állhat a probléma hátterében.
Íme néhány információ a kutyák Duchenne-féle izomdisztrófiájáról (GRMD), egy ritka, de halálos betegségről és arról, hogy ez miként segíthet az embereknél kialakuló Duchenne-féle disztrófia gyógyításában.
A család és a kutya boldogsága érdekében nagyon fontos egy olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt. Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot.
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz.
Amíg a félelme nem csökken, más területeken sem lehet eredményt elérni. Félelem elleni Bach-virág szert a http://www.4tappancs.hu WEB-BOLTban talál. Második lépésben lehet a szocializáció különböző fokozataiban előre lépni. Barátságos, bújós, bátor macska soha nem válik belőle, tehát az elvárásokat is egy kicsit módosítani kell az állat irányába.
Általános tapasztalat, hogy olyan helyeken, mint a menhelyek is, ahol sok kutya van együtt, lényegében az összes fertőző kutyabetegség jelen van, és sajnos nagyon gyakori, hogy az onnan származó állatok már fertőzötten, esetleg a betegség lappangó stádiumában kerülnek ki onnan. Amit leírt, azok alapján nem sok kétség van afelől, hogy itt is erről lehet szó. A kutyájuknak sürgősen állatorvosi kezelésre van szüksége, ennek hiányában az sem kizrható, hogy elpusztul. Keressenek sürgősen állatorvost!
Tisztelt Vivien. A tartós étvágytalanság, a hirtelen fogyás és a sok vizelet a vese megbetegedésére utalnak, de javaslom hogy találgatások helyett inkább egy vérvétel és laborvizsgálat alapján állapítódjon meg a diagnózis.
Kedves Olvasó! Kérdéseire a válaszok sorban: 1. szőrhullás: Lehet vitaminhiány: Ivóvízbe is tehető vitamin cseppek például a Pet Champion Vitality Rodent. Lehet esetleg atkás fertőzése a deguknak. Ennek kezelésére például az SH-Rodemectin cseppeket javasolnánk, melyet a tarkó bőrére kell csepegtetni. De ahhoz, hogy ez kiderüljön, ajánlatos bőrkaparék-vizsgálatot csináltatni az állatorvosával. 2. A degu hajlamos a cukorbetegségre. Ezért a deguk étrendjében kerülni kell a magas cukortartalmú táplálékokat, pl. az aszalt gyümölcsöket. A friss gyümölcsnek nincs túl magas cukortartalma, ezért a friss zöldség és gyümölcs nem okoz problémát (bár itt is érdemes kerülni a magasabb cukortartalmúakat, pl. málna, szőlő). Friss víz is mindig legyen előttük. Napi kétszer 1 teáskanálnyi degueleség, széna, friss fűféle vagy lucerna, friss répa, uborka, brokkoli, paradicsom, karfiol adható nekik. A sok zsírt tartalmazó eledelt (olajos magvakat) is kerülni kell, mert könnyen elhíznak, ami szintén hajlamosítja őket a cukorbetegségre. Egyelőre még vitatott, hogy a deguk elő tudják-e állítani a C-vitamint, vagy ugyanúgy rászorulnak a C-vitamin kiegészítésre, mint pl. a tengerimalac, ezért érdemes a vizükbe C-vitamint is tartalmazó vitaminkiegészítőt adagolni (pl. Gervivet vitacseppek rágcsálóknak). 3. Csak akkor fogd meg, ha már biztosan nem dobod el!