2226. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát?
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
Becslések szerint az állatklinikára látogatott teknősök mintegy 10%-ának húgyköve van. Ezeket általában rutin vizsgálatok során illetve fizikai vizsgálatok során derülnek ki, mikor az állatokat más problémák miatt hozták el és a gazdájuk nem is tudott róla, hogy a teknősnek köve volt.
A hüllők és a kétéltűek érdekes állatok, sokan szeretik tanulmányozni viselkedésüket. De vajon ajánlott-e együtt tartani őket, vagy jobb, ha külön-külön kísérjük figyelemmel mindennapjaikat?
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
Ha szelídek a szülők, akkor elég mellettük foglalkozni a fiókával, de, ha nem, akkor teljesen el kell különíteni, amikor már önállóan táplálkozik. A szelídítéshez legkönnyebben a gyomrán át vezet az út. Legjobb fürtös kölessel kínálni, előbb a ketrec rácsába dugva, majd kézben fogva, amíg onnan akkor is el nem veszi, amikor a nyitott kalitkaajtón keresztül kínáljuk. Innen a következő lépés, hogy etetés közben a kezünkre léptetjük. A szelídítés folyamatában fontos, hogy ne tegyünk hirtelen mozdulatokat, ne ijesszük meg, ne kergessük a madarat.
Kedves Gazdi! Most több ok is lehet. Egyrészt, amit a doki mondott, másrészt a műtét utáni fájdalom, harmadrészt a nevelés. A varratok 10 nap múlve kiszedhetőek, ezzel elmúlik a fájdalom. A hormonok kb 3 hét alatt ürülnek ki, tehát ha ez után sincs változás, akkor bizony a neveléssel van probléma. Egyészt itt található segitség a neveléshez: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, masrészt lehet érdemes elmenni egy kutyaiskolába, ahol a gazdát megtanitják, hogyan kezelje a kutyát. Üdv: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Felismered, hogy miért morog a kutyád?
Ha esznek, isznak, akkor nem kellene őket zavarni az első napokban. Ülőrúdnak frissen vágott kérges ágat (1-2cm átmérővel), a kalit felső pontjára hintát, táplálék kiegészítésnek fürtös kölest kellene felkínálni. Ezekkel elfoglalják magukat. Amennyiben a gubbasztás tartós állapot marad, akkor állatorvosi vizsgálatra van szükség a probléma kiderítése céljából.
Tisztelt Kérdező! A bélflóra támogatása megfelelő prebiotikus rostokkal valóban hozzájárulhat a vér karbamid szintjének csökkenéséhez és a vesék terhelését mérsékli, de a terápia során elsődleges a diétás táp körültekintő megválasztása. Érdemes tudni, hogy a szervezet működéséhez nem általánosságban véve fehérjére, hanem bizonyos aminosavak megfelelő mennyiségére van szükség. A Hill's Prescription Diet k/d diétás tápja a lehető legjobb választás a csökkent veseműködéssel élő kutyák számára, ugyanis a fehérjetartalom abszolut mennyiségét úgy csökkentették benne, hogy eközben a szervezet számára szükséges nélkülözhetetlen aminosavak, másnéven esszenciális aminosavak mennyisége a szükséges mennyiség 130%-a. Ezáltal a szervezet ellátása még csökkent étvágy mellett is biztosított, miközben a vesék terhelése a lehető legalacsonyabb marad. A fehérjetartalom mellett szabályozott foszfor- és nátriumtartalom, magas gyulladáscsökkentő hatású Omega-3 zsírsav tartalom óvja a veséket és oldható rostjai révén a bélflóra egészségéhez is hozzájárul. Amennyiben kedvence nem küzd étvágytalansággal, további prebiotikus rostkiegészítés is szóba jöhet, de a precízen összeállított k/d diéta etetése mellett az ön által említett további 33%-os terheléscsökkenés nem várható tőle. Az alkalmazás gyakoriságát illetően az adott készítmény használati utasítása legyen irányadó.
Kedves Gazdi! Ki kellene alaposan vizsgálni a kutyust, mielőtt gyógyszerezés történne. Kellene egy vérvizsgálat, amiben a pajzsmirígyhormonok is szerepelnek, valamint az össz-IgE szint, ami az allergiára utal. Emelett érdemes lenne bőrminta kimetszést is végezni és azt elküldeni szövettani vizsgálatra. Ha fix diagnózis van, akkor lehetne gyógykezelési tervet készíteni. Ha allergiáa igazolódna, akkor a vérből vizsgálható allergén tesztet sajnos csak 1 éves kortól lehet értékelhető módon elvégezni, ezért odáig csak tüneti kezelés jöhet szóba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc