221. Egyszer volt Budán kutyavásár - Örökbefogadó Nap
A Wauudstock koncert által támogatott 5 szervezet közös családi-kutyasimogatós-beszélgetős-örökbefogadó napot tart 2008 április 27-én vasárnap a Strázsa Kutyapanzióban! Gyere el Te is!
A Wauudstock koncert által támogatott 5 szervezet közös családi-kutyasimogatós-beszélgetős-örökbefogadó napot tart 2008 április 27-én vasárnap a Strázsa Kutyapanzióban! Gyere el Te is!
Cane corso: intelligens, aktív és kiegyensúlyozott, páratlan örző-védő kutya. Gazdájával szemben fogékony és gyengéd, az idegenek jobb, ha nem kezdenek ki vele.
Biztosan nem véletlen, hogy több kutyákról és más állatokról szóló könyv szerzője őt, Móka Miki kedves figurájának megformálóját kérte fel felolvasásra. A háziállat.hu az állatokhoz való viszonyáról kérdezte.
Új taggal bővült a család. Ilyenkor rengeteg kérdésünk van a kis jövevény gondozásával kapcsolatban, hiszen igyekszünk a lehető legjobb körülményeket biztosítani a csöppség fejlődéséhez.
2008. május 11-én ismét lesz KutyaFutta. Kortól és kutyafajtától függetlenül mindenki indulhat, amelynek befutójánál a gazdákat orvosok és dietetikusok, a kutyákat pedig állatorvosok várják, ahol táplálkozással, életmóddal kapcsolatos szaktanácsadást nyújtanak.
8 hetesen már meg kellene lennie a fogainak. Voltál vele állatorvosnál? 8 hetesen a 2. oltását kellene kapnia. Oltási könyve van? Állatorvos meg tudná mondani mennyi idős.A tejfogak többnyire 3-4 hetes korban jelennek meg, szopás közben már ekkor felsérthetik az anyakutya emlőit. Néhány élettani jelenség előzi meg a tejfog áttörését, például a fogíny puhább lesz, elvékonyodik, rajta kis dudor támad, a szövetek szétválnak, és előtör a tejfog. Először az apró, hegyes tejmetszőfogak jelennek meg. Legtöbb esetben szabálytalan sorrendben történik, bár némi egymásutániság mégiscsak megfigyelhető. A felső tejmetszők közül először a fogófog (I1), később a szegletfog (I3), majd a középfog (I2) hasad ki. Az állkapocsban a 21. napon a fogófog, a 25. napon a szegletfog hasad.A tejmetszőfogak karcsúak, egymástól távol ülnek. A 6. héttől kezdetét veszi előbb az alsó, majd a felső tejmetszőfogak kopása, s egymástól való távolodása. A 4. hónap vége felé befejeződik a kopás , kilazulva, ferdén állnak a fogmedreikben, és a fogváltás ekkor veszi kezdetét.
Több szem többet lát elvén máshol is megvizsgáltatnám a kutyát. Vizelet üledék vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni és a péniszt alaposan átvizsgálni, nincs-e esetleg daganatos elváltozás rajta
Kedves Gazdi! A fülatka apró élősködő, mely szövetmaradványokon és testfolyadékokon él. Észlelése mikroszkóppal vagy otoszkóppal lehetséges. A rendszeres vakarózás, és a fekete színű (kávézacc jellegű) fülváladék is a fülatka jelenlétére utal. Ha nem kezeljük, az a dobhártya sérüléséhez, valamint idegi károsodáshoz vezethet, így javaslom vigye vissza a kutyust ellenőrzésre.
Azt, hogy biztosan eldönthessük reflux-e, el kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A pontos diagnózis után lehetne erre való kutyatápot javasolni. így csak azt tudjuk javasolni, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát. A refluxról: A hányáshoz hasonló jelenség a reflux, de ilyenkor az ürülő tartalom nem a gyomorból származik, hanem a nyelőcsőből, mivel a felvett eleség nem tud lejutni a gyomorba. Refluxnál szembetűnő jelenség, hogy az elfogyasztott víz, szilárd tartalom azonnal a lenyelés után visszajön a szájüregen és az orrnyílásokon keresztül. Reflux fiatal korban veleszúletett nyelőcsőtágulat, nyelőcső lefűződés (szív fejlődési rendelleneség) vagy beidegzési zavar esetén alakul ki. Idősebbb kórban a nyelőcsőben kialakuló térszűkítő folyamatok (daganat, tályog) vagy szintén beidegzési zavar áll a háttérben. Gyakran hányásnak tűnik az állattartók szemében a légutakból származó váladék ürülése. Ez szarmázhat a toroktájékról vagy az alsóbb légutakból (légcső, hörgők). Ez a váladék szinte mindig fehér, habbá verődött, nyúlós, nagyon ritkán friss piros vért (szívbetegség, daganat) tartalmazhat.
Sok oka lehet a korpának, főleg a befülledt bőr, de lehet atka, bolha, allergia vagy gomba. El kellene vinni a kutyust állatorvoshoz és bőrkaparékot venni, hogy megállapíthassák a pontos diagnózist, ami alapján lehet majd kezeleni.