2321. Kutya-macska nyomkövetés
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Az emu nagy madár, de repülni nem tud. Erőteljes lábaival igen gyorsan tud szaladni, akár közel 50 kilométert is megtehet óránként. Az 52 napig tartó költés és az utódok felnevelése a kakas feladata.
Miau! Macskagazdiként naponta többször halljuk ezt. De vajon mikor mit jelent? A legtöbben jobban megértjük a jelentését, mint azt gondolnánk.
A ritka Abaco vadló a kihalás szélén áll, mivel már csak nyolc egyed van életben. A Bahamák északi részén kialakított Nagy Abaco Szigeten (Great Abaco Island) élnek, megmentésükre társadalmi összefogást kezdeményeztek.
Ismerd meg a világ legnagyobb erszényesét, a vörös óriáskengurut! Az Ausztrália belső, vízben szegény területein élő emlős akár 100 egyedből álló csoportokban is élhet, és akár 50 km/órás sebességgel képes ugrálni.
Ha nagyon zavaró akkor el lehetne vinni egy nagyobb nyájba, ott talán leszokna erről
Az állatorvos fogja eldönteni, hogy szükséges-e a fogak eltávolítása.A mozgó fogak megtartása nem célszerű, mert a fog és az íny közötti terület baktériumok melegágya. Fogággyulladás lehet a következménye, ami aztán egyéb szervek megbetegedésének kiinduló góchelye lesz. A metszőfogakra a táplálkozáshoz nincs szüksége a kutyának, mert rágásra nem használja őket.
Kedves Gazdi! Születéskor ritkán előfordulhat ilyen plussz lábujj. Valószínűleg a túltenyésztés eredményeként alakult ki ez a háziasított tengerimalacoknál, még fajtatiszta malackáknál is előfordul néha. Ha mi ilyet érszreveszünk, egyszerűen az újszülött tengerimalacoknál lecsippentjük, felertőtlenítjük és annyi. Mivel már nagy a malac, és még mindig rajta van, nem javasolnám otthoni levágását, mert a láb nagyon megvérezhet. Mégis ajánlott lenne állatorvos felkeresése, nem kell ehhez műtéti beavatkozás, ha lecsípi, esetleg be kell közötni. Azért is javasolnám, hogy el kell távolítani, mert ha otthon valamilyen hirtelen ugrálástól, mozgástól beszakad, kórokozók kerülnek a sebbe, begyullad a láb, fájdalmas és lassan gyógyul. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Feltételezem hogy a gyulladás az állkapocs bőrén alakult ki. A gennyes váladékból bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredmény alapján célzott antibiotikum kezelést kell végezni mind szisztémásan mind helyileg.
A fiatal kölyökkutyák bélrendszere eléggé "ingatag" tud lenni, nem kell sok ok ahhoz, hogy felboruljon a bélbeli egyensúly, és átmenetileg hígabb legyen a bélsár. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy olyan táplálékot kapjon hosszú távon, amit szívesen megeszik, és amitől rendben van a bélsara. Ha nme múlik a hasmenés, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.