2321. Kutya-macska nyomkövetés
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Az emu nagy madár, de repülni nem tud. Erőteljes lábaival igen gyorsan tud szaladni, akár közel 50 kilométert is megtehet óránként. Az 52 napig tartó költés és az utódok felnevelése a kakas feladata.
Miau! Macskagazdiként naponta többször halljuk ezt. De vajon mikor mit jelent? A legtöbben jobban megértjük a jelentését, mint azt gondolnánk.
A ritka Abaco vadló a kihalás szélén áll, mivel már csak nyolc egyed van életben. A Bahamák északi részén kialakított Nagy Abaco Szigeten (Great Abaco Island) élnek, megmentésükre társadalmi összefogást kezdeményeztek.
Ismerd meg a világ legnagyobb erszényesét, a vörös óriáskengurut! Az Ausztrália belső, vízben szegény területein élő emlős akár 100 egyedből álló csoportokban is élhet, és akár 50 km/órás sebességgel képes ugrálni.
Műtét után legalább 7-10 napig kerülendő a túlzott megterhelés (ilyen a kutyaovi is). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Ha a macska nincs ivartalanítva, akkor lehet, hogy most ivarzik, és ez váltotta ki nála ezt a viselkedésbeli változást. Ebben az esetben a megoldás az ivartalanítás. Ha ivartalanítva van, egy vizeletvizsgálattal ki kellene zárni, az esetleges húgyúti gyulladásos folyamatokat, melyek okozhatják a vizeletürítési szokások megváltozását. Ha ez a vizsgálat is negatív eredménnyel zárul, akkor "csak" egy viselkedészavarral állunk szemben, melynek sokszor az okát is meg lehet találni (új családtag, új állat a háztartásban, másik alom használata stb.). Ebben az esetben a kiváltó okot kell megszüntetni-ha lehetséges. Végső esetben többféle gyógyszer, stresszoldó-szer is van forgalomban macskák viselkedészavarainak kezelésére.
Két lehetőség van, hogy a kölyökkutyák " féregmentességét" biztosítsuk: 1) az egyik, hogy 2 hetes kortól kezdve, az állatorvos által ajánlott féregtelenítővel kezeljük a kölyköket, két hetes időközökkel, 12-14 hetes korukig 2) egy megfelelően biztonságos szerrel, megfelelő adagban (fenbendazol) kezeljük az anyaállatot a vemhesség 42. napjától az ellés utáni második hét végéig (14. napig). A kölyköknél kb 6 hetesen ebben az esetben is kell féregteleníteni. Ez utóbbi verzió ugyan biztonságos, de nem túl gyakorlatias, és jóval drágább is. Így azt javaslom, féregtelenítsék rendszeresen az anyakutyát, de a vemhesség alatt ne, a kölyköket pedig a fent leírt módon 2 hetes kortól. Ami az oxytocin injekciót illeti, adását kizárólag állatorvos által, állatorvosi felügyelet alatt javaslom: amennyiben a vizsgálat alapján úgy ítéli meg, esetleg hasznos lehet, de nem minden esetben, és súlyos szövődményeket okozhat!
Próbálja meg a cikkben felvázolt módszerrel összeszoktatni a kutyákat. Sok sikert, türelmet és kitartást!
Szükséges a vízmelegítő.