231. Fonalférget terjeszt a szúnyog!
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
A háziállat.hu nem éhes! A kiadó a gyors jóllakásnál fontosabbnak tarja, hogy hosszú távon szolgálhassa az állatok és gazdáik érdekeit. Miért?
Név nélkül nyilatkozó olvasónk állatbiztosítást kötne macskájára. Az utóbbi évtizedben jó pár tapasztalatot gyűjtött, amelyeket most megosztott velünk.
Évek óta él a közelünkben egy gerlepár. Télen-nyáron búza várja őket az ablakpárkányon, nem csoda, hogy ragaszkodnak hozzánk és a helyhez.
Erős, határozott, állhatatos, ugyanakkor konok és zsarnok, de legalább nem hisztis - ezek jellemzik leginkább a jegy szülötteit, akik nem mellékesen nyugodt, megbízható és igen odaadó teremtmények, ha minden akaratuk szerint történik...
Nem hiszem, hogy ez allergia lenne. A fokozott nyálzás oka az lehet, hogy valamiért neki rossz ízű a tabletta, és ahogy a szájában megérzi ezt az ízt, elkezd erősen nyálzani. Úgy kellene megpróbálni a gyógyszert beadni neki, hogy ne nagyon rágódjon rajta. Le kellene nyomni a torkán egy ügyes mozdulattal. (Ezt persze meg kell tanulni. Kérjék az állatorvosok segítségét!)
Én eltávolítanám a csomót, és szövettani vizsgálatot csináltatnék belőle, ha biztosat akarnék tudni.
Szerintünk ha tőből leszakadt a körme, akkor már nem nő vissza, de ettől boldogan fog élni a továbbiakban is! Az "ebcsont beforr" mondást fordíthatjuk erre is, mókuscsont beforr! Régóta foglalkozunk állatokkal, de ilyen "kisebb sérülések" gond nélkül gyógyulnak a rágcsálóknál. Ilyenkor sokat nyalogatják a sebet, valószínűleg ez segíti náluk a gyógyulást. Talán már rendbe is van a mókid és ezekre az általam írottakra magadtól is rájöttél! Ha begyullad, gennyedzik és nem gyógyul - ez egy-két napon belül látszik, akkor viszont állatorvoshoz kell vinned. Ők jól értenek a rágcsálókhoz: http://www.grafdoktor.hu/
A tojásképzéshez, csontképződéshez elengedhetetlen a megfelelő ásványianyag utánpótlás. Erre a célra sok kiegészítő létezik, ajánlom a Calcium columba-t, vagy a Calci-lux készítményt ivóvízben oldva, külön kistányérban elhelyezve érdemes etetni a Kondifix mineral készítményt, melyben az apró kavicsok segítik a zúzógyomor működését is. A bűzös széklet jellemző a kotló madarakra, viszont, ha nagyon híg, akkor lehetséges a káros baktériumok feldúsulása is. Ezt székletminta vizsgálattal lehet ellenőrizni. Odú, költés, fióka?>>
Hosszú lenne ezt leírni most, de a honlapomon itt mindent megtalálsz a kicsik felneveléséről. A picikhez hozzányúlhatsz. De előtte simogassad meg az anyát, hogy a ő szaga legyen a kezeden... http://www.torpenyuloldal.freeweb.hu/torpenyul_tenyesztes.html