231. Fonalférget terjeszt a szúnyog!
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
A háziállat.hu nem éhes! A kiadó a gyors jóllakásnál fontosabbnak tarja, hogy hosszú távon szolgálhassa az állatok és gazdáik érdekeit. Miért?
Név nélkül nyilatkozó olvasónk állatbiztosítást kötne macskájára. Az utóbbi évtizedben jó pár tapasztalatot gyűjtött, amelyeket most megosztott velünk.
Évek óta él a közelünkben egy gerlepár. Télen-nyáron búza várja őket az ablakpárkányon, nem csoda, hogy ragaszkodnak hozzánk és a helyhez.
Erős, határozott, állhatatos, ugyanakkor konok és zsarnok, de legalább nem hisztis - ezek jellemzik leginkább a jegy szülötteit, akik nem mellékesen nyugodt, megbízható és igen odaadó teremtmények, ha minden akaratuk szerint történik...
A Korvimin ZVT+Reptil kifejezetten hüllők számára készült vitamin- és ásványianyag keverék. A legtöbb vitaminkészítménynek a lejárati idő elteltével csökken a hatékonysága, majd idővel teljesen hatástalan lesz (mégha problémát nem is mindig okoznak, a kívánt hatás azonban elmarad). Javasolt mindig friss, nem lejárt táplálék kiegészítőket adni bármilyen állatnak, így biztos egészségesebb lesz és nem kockáztatunk.
Valamilyen külső oknál, vagy valamelyik kutya egészségügyi változásánál fogva, 2 hónappal ezelőtt jött el az ideje annak, hogy a két kutya közötti konkurenciaharc ilyen szinten kiéleződjön. A falkán belüli, a két kutya közötti rangsor beállításával lehet a problémát kezelni. Tehát elsősorban el kell döntenie a gazdinak, hogy melyik kutyát helyezi a falka hierarchikus sorrendjében magasabbra. Majd ennek megfelelően különböző jelzések folyamatos és következetes használatával ezt az állatok tudtára kell adnia. Pld. a magasabb rangú kutyának ad elősször enni, azt üdvözli elsőnek hazatéréskor, annak biztosítja a komfortosabb pihenőhelyet, vele kezd elősször játszani, többet kezdeményezi vele a testkontaktust, simogatást, stb. A játékos harcok során mindig a magasabb rangú kutyának ad igazat, annak segít (nem a gyengébbnek !!!) és azt támogatja. A kutyák nem érzik magukat jól a demokratikus egyenlősdiben és távol áll tőllük az emberi érzelem által irányított "a gyengébbet, elesettebbet támogatom" elmélet és gyakorlat.
Sajnos nem derül ki a kérdésből, hogy mennyi idős a kiscica. Átlag 7-8 hétig szopnak megfelelő táplálás mellett is. Mindenképpen javasolnám pár napra a teljes elkülönítését, hogy ne járjon rá a mamára nassolni és akkor leáll a tejtermelés. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Bár nem sokat látok belőle (képernyőmön a legnagyobb is csak 3mm-es!), de szerintem kullancs lehet (90%). Ha biztosra akar menni, akkor vagy lefotózza nagyobb felbontásban, vagy pedig - talán ez a legegyszerűbb megoldás - elviszi az Önhöz legközelebb megtalálható állatorvoshoz, aki szerintem megerősíti a tippemet. Dr Fekete Richard
Igen, a cicák gyakran vonulnak el, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra. Ilyenkor elbújnak az emberek elől.