231. Fonalférget terjeszt a szúnyog!
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
A háziállat.hu nem éhes! A kiadó a gyors jóllakásnál fontosabbnak tarja, hogy hosszú távon szolgálhassa az állatok és gazdáik érdekeit. Miért?
Név nélkül nyilatkozó olvasónk állatbiztosítást kötne macskájára. Az utóbbi évtizedben jó pár tapasztalatot gyűjtött, amelyeket most megosztott velünk.
Évek óta él a közelünkben egy gerlepár. Télen-nyáron búza várja őket az ablakpárkányon, nem csoda, hogy ragaszkodnak hozzánk és a helyhez.
Erős, határozott, állhatatos, ugyanakkor konok és zsarnok, de legalább nem hisztis - ezek jellemzik leginkább a jegy szülötteit, akik nem mellékesen nyugodt, megbízható és igen odaadó teremtmények, ha minden akaratuk szerint történik...
Nem valószínű az ornitózis, de, ha mégis, az állományszíntű kezelést igényel. A pontos diagnózishoz mindenképp keressen fel állatorvost. A tetrán alapú antibiotikumok hatékonyak chlamydiák (az ornitózis, más néven papagájkór okozói) ellen, de ha jól emlékszem az Anitetra 48 felbontva csak hűtőben tárolható, de úgy sem hosszú ideig. Az adagolás a csomagolóanyagon, vagy a kísérőlapon fel van tüntetve. Egy púpozott teáskanál kb. 5-6g körüli mennyiség lehet, de ez csak nagyon hozzávetőleges becslés, hiszen két kanál is eltérő méretű lehet. Ha valóban ornitózis okozta a megbetegedést, akkor hosszú ideig (legalább 2 hét) tartó kezelés szükséges.
Valószínüleg kifejlett, 1-2 naponta lehet etetni minél változatosabban. Nyers hallal, vízicsigával, jobb minőségű szárított eleséggel néha salátával etesse.
Üdvözlöm! Egy ekkora teknős kb. 15-20 éves is lehet. Az étrendje 90 %-ban fagyasztott hal legyen, a maradék 10 %, pedig mindenféle kereskedésben kapható száraz eleségek. A salátát nem mindegyik teknős eszi meg, semmi gond nincs ezzel!
Kedves Kérdező! 4. héttől már észrevehető a vemhesség, normális étrend, esetleg vitaminok ha szükségesek, féreghajtást mindenképpen elvégezni. Dr. Puskás Gábor
Nagyon jó parazitaellenes szerek léteznek, érdemes azokat használni. A spot-on szereket egyszerű használni és a kutyákat sem zavarja. Ezeket egy kis pipettából kell az állat bőrére cseppenteni a szőr félrehúzása után a tarkó alatt a két lapocka közti rész fölött Innen a szer felszívódik és kb 24 óra után a teljes testet védi bolha, kullancs ,tetű stb ellen ( spot-on tipustól függően) Ex-spot nevű készítmény már 2 hetes kortól használható (van még: frontline, advantix, advantage....) Fontos még a környezet bolhaírtása is (fekhelye, ólja) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide) Olvass tovább! Bolhaallergia kutyáknál