2346. Az okapi: a zsiráf legközelebbi rokona
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Julien-király, a „Madagaszkár” című animációs mesefilm gyűrűsfarkú maki szereplője egy játékos, elragadó figura, amelyet élőhelye elvesztése fenyeget.
Amikor a gyűrűsfarkú maki 2-3 évesen ivaréretté válik, párja után keresgélve elhagyja a csapatot. A gyűrűsfarkú makik túlélésének honlapja szerint a fiatal hímek „bűzpárbajra" hívják ki az idősebbeket.
A színes diszkoszhalak nagyon népszerűek az édesvízi akváriumokban, de tudnod kell, hogy rengeteg törődést és speciális gondozást igényelnek. Nem könnyű szaporítani őket, de megfelelő körülmények között sikerülhet.
Tények erről a káprázatos kutyafajról - nézz szembe a váratlannal, a szépség nem minden, a huskyk nehezen fegyelmezhetők. Vajon kinevelhető belőlük a falkavezér-attitűd?
Kedves Adrienne! Homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal még elképzelhető, hogy lehet valamit tenni az Ön által leírt esetben a kutyus erőnlétének, közérzetének javítása, szenvedésének csökkentése érdekében. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Az egyedi terápia összeállításához igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Gazdi! A nem ivartalanított és nem oltott kandúrok, ritkán élik meg a 5-6 éves kort, kószálnak, verekednek, felakadnak, széttépi a kutya stb. Csomoó olyan betegség van, ami kóbor kandúrok kapart sebei által kerülnek át a másik kandúr véráramába, a seb begyógyul ugyan, de a vírust ez nem állítja meg... Az ivartalanítás és védőoltás a hosszú élet titka. Miért ajánlott az ivartalanítás? >> Most csak azt tudja tenni, hogy siet az állatorvoshoz a cicával, hátha elég neki egy antibiotikumos kezelés.
Kedves Gazdi! Sajnos a tünetek többféle ok miatt is kialakulhattak, ezért javasolt lenne a malac súlyát naponta lemérni. Ha naponta 20 grammot fogy vagy 1 hét alatt 50-80 grammot lead, keressen fel tengerimalachoz értő egzotikus állatorvost! A fiú malacnál ezekkel a tünetekkel először is vitaminhiányra gondolnék. Nem tudom, milyen táppal etetik a malacot? Versele laga tápokból a Cavia complete vagy Cavia nature-t ajánlanám, vagy kicsit drága Trovet tengerimalacoknak való gyógytápot. Ha más tápot evett eddig, akkor fele-fele arányban keverném, és ha megeszi az újat, az jó jel. Sajnos a bolti tápok hosszú ideig vannak a polcokon, ezért nem biztos, hogy elég C-vitamin van bennük, ezért C-vitamincseppet naponta adnék, bármilyen csepp jó, emberi is. A cseppet gyógyszertárban kapható szemcseppentővel vagy fecskendővel közvetlen a szájába be lehet nyomni naponta egyszer, olyan 0,2 ml-t, én legalább 4-6 hétig adnám, a hazai zöldségidényig. Illetve jó vitaminforrás a petrezselyem, naponta kaphatna 3-4 szálat 2-4 hétig. (Uborkát nem adnék, érzékennyé teszi a beleket, ha kapott eddig, abbahagynám.) Cékla szintén jó vitaminforrás, kevés alma és kevés paprika, más nem. Ha a malac nem fogy, anitbiotikumot nem javasolnék, illetve antibiotikumot állatorvos javasoljon, úgy, hogy látta a malacot. Kifejezetten immunerősítő az Immunovetpor, tasakban lehet kapni, a tasak 1/5-ét 1,5 ml vízben feloldani, és 4-5 nyomásra a malac szájába adni naponta egyszer. Ebben van E-vitamin és bevált immunerősítő malacoknál. Legalább 2 hétig naponta. Az érzékeny talppárnás és bőr külső hatás miatt is lehet. Ugye a malac alatt nem illatosított forgács van, és a forgács alatt nincs macskaalom? A talppárnákat és a pörkös részt Gentamicin kenőccsel lehet kenni, naponta egyszer, úgy, hogy 15-20 percig tartsuk a malackát, hogy a talpán beszívódjon a krém, és ne tudja megenni. A kenegetés, ha használ 4-5 nap múlva javulni kezd, és 14 napnál tovább nem kenném, ez elég erős szer. A bőrszárazság atka miatt is lehet, ezért atka ellen érdemes lekezelni, ha nem volt kezelve az elmúlt 1 hónapban. Van búvóhelye, tiszta? Zajok nem idegesítik? Huzat nem éri? Eleget szénázik? Ha valóban vitaminhiány az ok, kb 2 hét alatt javulni kezd, ha javul, a kúrát legalább 4-5 hétig fenntartani, és figyelni az etetésére később is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves MAriann, vissza kellett volna húznia neki a bőrt (ha nem ment a kutyusnak magától), elképzelhető a fitymaszűkület, kezelést igényel. Ajánlott mihamarabb állatorvoshoz menni a kutyussal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen bénulásos/ sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom biztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok