21. A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A szálkásszőrű tacskó, vidám és játékos, kimondottan jó kedélyű kutya: még őszülő szemöldökkel is egy fiatal kölyökkutya benyomását kelti.
A tacskót mindenki ismeri, bár legtöbben tömzsi termete és görbe lábai alapján ítélik meg, tudni kell róla, hogy nem csak kiváló vadász, de nagy mókamester is egyben.
Nem csak a fotómodellek gyötrődnek azért, hogy formában tartsák magukat, de a kutyák is. Többnyire azok a kutyafajok vannak örök koplalásra ítélve, akik a kutyakiállításokon látunk hetykén sétálni végig a zöld szőnyegen.
A Futrinka Egyesületnél lábadozik Eszkuláp, akibe Tipeg próbál a maga sajátos módján életet lehelni. Fogadj örökbe egy tacskót!
Kedves Olvasó! A fülgyulladás az egyik leggyakoribb betegség amivel a kutyatulajdonosok felkeresik az állatorvost. Jó hír, hogy megfelelő kezeléssel gyorsan és hatékonyan lehet gyógyítani, de elhanyagolva a kutya akár a hallását is elveszítheti. A legfontosabb, hogy kiderítsük az okot, ami csak orvosi vizsgálattal (műszerrel) lehetséges, otthon vaktában kezelni nem érdemes. Fülgyulladásról bővebben: A folyamat kialakulásában számos tényező játszik szerepet. Ilyen lehet ha fürdés, vagy fürdetés során víz, séta közben toklász, vagy bármilyen idegen test, külső élősködő kerül a hallójáratba, ami gyulladást okoz, és elősegíti baktériumok, gombák megtelepedését. Honnan tudjuk, hogy kutyánknak (macskánknak) fülgyulladása van?A kutya rázza, dörzsöli a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét. A fülbe belenézve a hallójárat bőre kipirult, gyulladt, nem egyszer bűzös váladék szivárog belőle. A gyulladás vagy csak az egyik oldalon jelentkezik , vagy akár mindkét fület érintheti egyszerre.Ezek a fülgyulladásos esetek általában jól kezelhetőek, bár a kezelés akár több hétig is eltarthat a teljes gyógyulásig. Lényeges, hogy a tünetek észlelésekor minél hamarabb keressék fel az állatorvost.A legfontosabb teendő ilyenkor a gyulladást kiváltó ok megszüntetése (pl. idegen test esetén annak eltávolítása), és a hallójárat alapos tisztítása. Ezt követheti a gyógyszeres terápia, ennek két fontos eleme van: Az első a hallójárat naponta történő tisztítása erre a célra kapható fültisztító oldattal, a második a naponta kétszer alkalmazandó fülcsepp. A fülcsepp baktériumölő, gombaölő, atkaellenes, és gyulladáscsökkentő anyagokat tartalmazhat. A kezelést otthon, akár több héten keresztül folytatni kell, alkalmankénti állatorvosi kontrollvizsgálat mellett.
Értem a problémáját, de sajnos nem tudok ajánlani olyan állatorvost, aki ingyen elláthatná. Azt javaslom, hogy saját állatorvosához forduljon, aki ha Ön hűséges ügyfele volt eddig, valószínűleg megérti gondját és közösen meg tudnak egyezni pl. részletfizetésben. Szerencsés esetben simán lezajlik az ellés. Ekkor elegendő lenne egy állatorvosi vizsgálat az ellés befejezése után legkésőbb másnap. Hogy maradt-e az anyában kölyök, azt tapintással általában meg lehet állapítani, de ehhez gyakorlat és szakértelem kell. Tehát az Ultrahangos vizsgálat megspórolható. Ha nem is maradt magzat az anyában, akkor is ajánlatos a méh kitisztulását, segíteni egy injekcióval , hogy az esetlegesen bentmaradó burok, placenta is távozzon. A kutya érdekében ezt a vizsgálatot és kezelést mindenképpen végeztessék el. Az ellés a párzást követő 59-63 nap között várható. Ha beindultak az intenzív, 3-5 percenkénti tolófájások, és egy órán belül nem születik meg a kölyök, vagy két kölyök megszületése között telik el ennyi idő, állatorvos segítségét kell kérni. A féregtelenítőt a kiskutyák 2-4 és 6 hetes korában ajánlatos beadni,és ugyanekkor az anyát is kezelni. Állatpatikában többféle kapható, Ami árban megfelel ,azt válassza. Méh összehúzó cseppeket én csak extrém nagy alomszámnál szoktam alkalmazni, amikor nagyon kitágult a méh. Kalcium kiegészítésre viszont szükség lehet, mert a kistestű szukáknál, ha sok a kölyök, néhány hetes korban kalciumhiányos görcsök alakulhatnak ki. Kalcium tartalmú szoptató kutyának való vitamint is tud venni az állatpatikában, vagy az állatorvosánál. Ha nincs szükség állatorvosi beavatkozásra az elléskor, akkor az Ön feladata annyi, hogy a megszületett és esetleg burokban maradt kiskutyákról minél előbb fejtse le a magzatburkot, különben a kölykök megfulladnak. Jó esetben ezt az anya elvégzi, de első ellésnél lehet, hogy még ügyetlen lesz. A kicsik köldökzsinórját el kell csípni, vagy levágni úgy, hogy elég hosszú csonk maradjon a hasukon. (leglább 5 cm )Így nem fordulhat elő, hogy véletlen felszakad a hasuk. A felesleges darab le fog száradni hamar. Remélem segítettem.
Sürgősen vizsgáltassa meg a kutyát állatorvosával. Porckorongsérv nagyon valószínű, de hasi fájdalom is okoz púposított testtartást. Az okát meg kell keresni, mielőtt gyógykezelünk.
Kedves gazdi, Egyedülléthez szoktatás: Az ugatás, rágcsálás, rombolás a kutyák ösztönös reakciója a szorongásra, nem rosszindulatból, bosszúból tesznek kárt tárgyainkban, csupán a stresszt próbálják meg levezetni. A megelőzés első pontja tehát a távollétből fakadó feszültség tompítása. Be kell látnunk, hogy ha a kutyánk nem úgy "működik", ahogy elvárnánk, akkor mindig a saját viselkedésünket kell felülvizsgálni. Fokozatos tréning az egyedüllétre szoktatás. Ez nem azt jelenti, hogy először félóra, aztán egy óra, majd végül három óra – mindig csak néhány perccel növeljük az időt és néha visszafelé is lépjünk, hogy ne azt érezze, egyre többet vagyunk távol. Ha néhány napig tudatosan figyelsz erre "tréningre", később nagyon hálás leszel magadnak – akinek volt már tornádóként romboló kutyája, biztos nem fogja sajnálni ezt a fáradságot. Tévhit, hogy a kutya csak akkor pusztít, amikor túl sok időre hagyod egyedül, általános tapasztalat, hogy a legnagyobb rombolást az első magányos fél órában követik el, így egy rövid bevásárlás után is ugyanakkora rendetlenség várhat, mint egy teljes munkanap után. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni:• fajnak megfelelő tartási körülmények• szellemi és fizikai igények kielégítése• tanítás, szoktatás• terület leszűkítése• interaktív kutyajáték• étel eldugása• Bach-virág terápia• deszenzibilizáló tréning Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >> üdvStefan Siman4tappancs.hu
Elképzelhető, hogy pont álvemhes volt, amikor a műtét történt (tehát most is az), ami valószínűleg idővel meg fog szűnni. A játékokat érdemes elvenni tőle. Ha a tejtermelés megindulna, akkor feltétlen gyógyszeres kezelést igényel. Ha megmarad a probléma, akkor az pszichés (viselkedési) eredetű, ebben az esetben tapasztalt kutyakiképzőt javasolnék... Mellesleg, ha 6 napja volt a műtét, a műtétet végző állatorvos kollegával úgyis még fognak találkozni, szerintem neki is említsék ezt a dolgot... Félrevezető ösztönök – álvemhesség >>Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >>