2531. A zebradánió vagy zebrahal (Danio rerio vagy Brachydanio rerio)
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
Egyes lovaknak (csakúgy, mint egyes embereknek) megadatik, hogy idős korban, álmukban békésen haljanak meg, azért mégis a legtöbb lónak valamilyen okból kifolyólag (súlyos sérülésnek, betegségnek vagy tehetetlenségnek köszönhetően) az lesz a sorsa, hogy el kell altatni őket.
Eltekintve a betegségtől, a lovakat pénzügyi okokból is elszokták altatni. De mielőtt elaltatnánk a lovat, amelyik még mindig élvezi az életet, jusson eszünkbe, hogy léteznek más megoldások is.
Ha eljött az idő a ló elaltatására, akkor a kérdés már nem az, hogy ´´mikor´´, hanem inkább az, hogy ´´hogyan´´?
A név ellenére az ótvar nevű betegségnek semmi köze a férgekhez. Az ótvar gombás fertőzés, amely a testen lévő bőrt, a fejbőrt és a körmöket támadja meg. Tineának is hívják és nagyon fertőző.
Kértdésére egyetlen választ tudok csak adni: minél hamarabb mutassák meg a kutyát állatorvosnak. A találgatásoknak semmi értelme, lehet, hogy komoly baj van a háttérben (pl. gennyes méhgyulladás).
Igen, az ügyeletes orvos fölvette a jegyzőkönyvet, jelentette az esetet, kimegy az illetékes állatorvos, mindenki teszi a dolgát. Amennyiben a keresztanya nem tesz feljelentést és nem követel kártérítést, az állatorvos pedig a fajnak megfelelő tartási körülményeket és a jogszabályokban előírtakat rendben találta akkor - ... jöhet a következő harapás.
A porckorongsérv és az ebből adódó bénulás többféel módon kezelhetőek. Ez alapvetően 2 kategóriát jelent: vagy az ún. hagyomásnyos gyógyszeres kezelés, vagy a műtéti megoldás. A kettő között pedig nem olyan az öüsszefüggés, hogy előbb az egyik, és aztán ha nem használ, akkor majd jöhet a másik. A mai korszerű felfogás szerint ugyanis a műtétnek akkor a legjobb az eredményessége, ha azt minél előbb elvégzik! Legjobb már az első 1-2 napon. Minél tovább várnak vele, annál rosszabbak lesznek az eredményességi esélyek. Így azt kell -mégpedig nagyon sürgősen eldönteniük-, hogy melyik módszert szeretnék, melyiket választják? És ha az operáció mellett döntenek, akkor azt minél hamarabb meg kell oldani.
1./ lehet egésszégügyi, betegséggel összefüggő ok 2./ elképzelhető, hogy valami ingerhatás, trauma érte amíg nem tartózkodtak otthon 3./ a viselkedési megnyilvánulás a tüzeléssel is összefüggésben lehet 4./ távolból és optikai kontaktus nélkül nem érzi a kutya ha másik kutyát simogat az embertásra 5./ az elkényeztetés és a rosszul értelmezett, túlzott szeretet miatt is jelentkezhet valamilyen viselkedési tünet.
Ha valóban az emberhez ragaszkodna, akkor nem jelezne az embertársa irányába agressziót és nem támadná ! Az elkényeztetés és a rosszul értelmezett "állatszeretet" vezetett idáig, hogy a macska (mivel természetes vadászösztönét, szellemi és fizikai igényeit nem tudja kellő mértékben kiélni) bizonyos helyzetekben ezt a viselkedést mutatja. A dolog meglehetősen összetett és ezen a fórumon terjedelmi korlátok miatt nem áll módomban részletezni, - talán egy jó macskatartással kapcsolatos könyvet kölcsönöszni vagy megvásárolni még megérne a dolog.