2541. Nyakörvek kutyáknak: így válassz megfelelőt a kedvencednek!
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Együtt élni egy kutyával nem csak öröm, de kiváltság és egyben hatalmas felelősség is. A legfontosabb, hogy vigyázzunk az egészségére. Íme a 3 legfontosabb teendő, mellyel megóvhatod szeretett barátod egészségét.
Ha szeretsz futni, sportolni, állj te is rajthoz a kutyáddal szeptember végén, és szerezzetek életre szóló élményeket!
A finn reptéren dolgozó kutyák felismerik a koronavírus illatanyagát, így segítségükkel könnyebben kiszűrhetők a fertőzöttek.
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
Kedves Gergő, az alábbi két cikkben minden választ megtalál: Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? Amikor a kutya repülőn utazik
A macskákra sajnos jóval kevesebb készítmény létezik, mint a kutyákra, de azért a felsoroltakon kívül akad még jónéhány, amit ki lehetne próbálni. Javaslom, keressen fel egy nagyobb állatpatikát, vagy egy jól felszerelt állatpatikával is rendelkező álatorvosi rendelőt, ahol bizonyára segítenek majd olyan készítményt találni, amit ki lehetne próbálni. Arra azonban senki nem fog garanciát vállalni, hogy a kipróbált szer fog-e használni. Próbálkozni viszont lehet és kell is.
Ritkán jelentkező köhögés, öklendezés nem feltétlenül betegség tünete. A köhögés önmagában is kiválthat öklendezést, esetleg hányást is. Tessék csak arra gondolni, hogy a torokgyulladásos gyerekek rendszerint hánynak is. Ha az állat a környezetében beszippant valamit, ami irritáló hatású, rendszerint köhögéssel, prüszköléssel reagál. Úgy gondolom, hogy fertőzés esetén a köhögés rendszeresebben jelentkezne. Egy alapos vizsgálat kiegészítő vizsgálatokkal (vérvizsgálat, röntgen, toroktampon vizsgálat) valószínűleg pontosabb (biztosabb) diagnózishoz vezetnének. Havanese esetén a trachea-collapsus is szóba jöhet ilyen tünetek mellett. Önmagában a mandulák némileg nagyobb mérete nem kórjelző értékű, amennyiben azon nem találhatók elváltozások. A "hőemelkedés" is csalóka lehet. Volt egy olyan páciensem, amelyik a rendelőben minden alkalommal lázat (nem hőemelkedést) produkált. Otthon nem. Azaz stresszhelyzet (izgalom, félelem) önmagában előidézhet hóemelkedést. Mindenképpen további vizsgálatokat javasolnék.
Lehet egy rossz sozkás, amit unalmában művel,de jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak is, hátha van valami apró sérülés, ami miatt fokozottan foglalkozik a lábával a kutya.
A leírás alapján tüzel.