2541. A cicák is szeretnek cumizni
Nem csupán a kisgyerekek, hanem a kismacskák is szopják az ujjukat néha. Ha kíváncsi vagy, hogyan cumizik egy kiscica, nézd meg az alábbi videót!
Nem csupán a kisgyerekek, hanem a kismacskák is szopják az ujjukat néha. Ha kíváncsi vagy, hogyan cumizik egy kiscica, nézd meg az alábbi videót!
Csak nem éppen arra gondolsz, hogy meg kellene vásárolnod azt a kis bájos tűzhasú unkát, amit az elmúlt hétvégén láttál a kisállat kereskedésben?
Csak nem éppen arra gondolsz, hogy meg kellene vásárolnod azt a kis bájos keleti tűzhasú unkát, amit az elmúlt hétvégén láttál az állatboltban?
Csak nem éppen arra gondolsz, hogy meg kellene vásárolnod azt a kis bájos tűzhasú unkát, amit az elmúlt hétvégén láttál a kisállat kereskedésben?
A kutyák gyakran azért viselkednek rosszul, mert nincs önkontrolljuk. Ennek hiánya számos viselkedési problémához vezethet, beleértve azt, hogy felugrik az emberekre, kireteszeli az ajtót és folyton gazdája figyelmét igényli.
Kértdésére egyetlen választ tudok csak adni: minél hamarabb mutassák meg a kutyát állatorvosnak. A találgatásoknak semmi értelme, lehet, hogy komoly baj van a háttérben (pl. gennyes méhgyulladás).
Igen, az ügyeletes orvos fölvette a jegyzőkönyvet, jelentette az esetet, kimegy az illetékes állatorvos, mindenki teszi a dolgát. Amennyiben a keresztanya nem tesz feljelentést és nem követel kártérítést, az állatorvos pedig a fajnak megfelelő tartási körülményeket és a jogszabályokban előírtakat rendben találta akkor - ... jöhet a következő harapás.
A porckorongsérv és az ebből adódó bénulás többféel módon kezelhetőek. Ez alapvetően 2 kategóriát jelent: vagy az ún. hagyomásnyos gyógyszeres kezelés, vagy a műtéti megoldás. A kettő között pedig nem olyan az öüsszefüggés, hogy előbb az egyik, és aztán ha nem használ, akkor majd jöhet a másik. A mai korszerű felfogás szerint ugyanis a műtétnek akkor a legjobb az eredményessége, ha azt minél előbb elvégzik! Legjobb már az első 1-2 napon. Minél tovább várnak vele, annál rosszabbak lesznek az eredményességi esélyek. Így azt kell -mégpedig nagyon sürgősen eldönteniük-, hogy melyik módszert szeretnék, melyiket választják? És ha az operáció mellett döntenek, akkor azt minél hamarabb meg kell oldani.
1./ lehet egésszégügyi, betegséggel összefüggő ok 2./ elképzelhető, hogy valami ingerhatás, trauma érte amíg nem tartózkodtak otthon 3./ a viselkedési megnyilvánulás a tüzeléssel is összefüggésben lehet 4./ távolból és optikai kontaktus nélkül nem érzi a kutya ha másik kutyát simogat az embertásra 5./ az elkényeztetés és a rosszul értelmezett, túlzott szeretet miatt is jelentkezhet valamilyen viselkedési tünet.
Ha valóban az emberhez ragaszkodna, akkor nem jelezne az embertársa irányába agressziót és nem támadná ! Az elkényeztetés és a rosszul értelmezett "állatszeretet" vezetett idáig, hogy a macska (mivel természetes vadászösztönét, szellemi és fizikai igényeit nem tudja kellő mértékben kiélni) bizonyos helyzetekben ezt a viselkedést mutatja. A dolog meglehetősen összetett és ezen a fórumon terjedelmi korlátok miatt nem áll módomban részletezni, - talán egy jó macskatartással kapcsolatos könyvet kölcsönöszni vagy megvásárolni még megérne a dolog.