2591. A pipabéka
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A szivárványos guppik felfedezőjükről kapták nevüket. A 19. század második felétől kezdve ismerjük őket, több elnevezésük is ismeretes, hivatalos nevük a Poecilia reticulate, de a legelterjedtebb mégiscsak a guppi.
Amerikai tudósok azt állítják, hogy új gekkó fajokat azonosítottak a Nyugat Afrikai őserdőben. A Kalifornia- Berkeley egyetem kutatói szerint a Hemidactylus fasciatus gekkónak négy fajtája van, mely a kontinens mentén az erdő különböző részein található Sierra Leone partjától Kongóig.
Képes 15 métert ugrani vízszintesen és 6 métert függőlegesen. Már-már madár! Vagy repülőgép! Nem, ez a hópárduc.
A japán makákó vagy japán hómajom a fagypont alatti hőmérsékletet is jól tűri, sőt kifejezetten élvezi a hóesést, szeret hógolyózni. Ha pedig melegre vágyik, felkeresi valamelyik közeli hőforrást, ahol hosszasan fürdik.
Kedves Gazdi! Természetesen adhat, és nem fertőző a másikra nézve, ha végbélgyulladás és nem bélgyulladás. Mert akkor igen! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". Ez túl hosszú. Sokat segíthetnek a kutya nevelésében a következő cikkek is. Kellemes olvasgatást és sok sikert a betanításhoz!
A dudor valószínűleg egy kisebb köldöksérv lehet, de ezt csak a cica megvizsgálása után lehet eldönteni pontosan. Védőoltások, féregtelenítés miatt amúgy is ajánlott felkeresni állatorvost, ő majd megnézi ezt is.
A kérdésben szereplő elváltozás leírása nem terjed ki minden részletre, ezért csak feltételezni tudom, hogy egy korábbi, másodlagosan gyógyult sérülésből eredő hegről van szó.
Ezt nevezzük tojásvisszatartásnak (Túl idős vagy túl fiatal madaranál a leggyakoribb).Ilyen esetben gyógyszeres kezelés szükséges és ha az nem válik be, (mert ez is előfordulhat), akkor műtét szükséges. Mindenképpen állatorvosi ellátás szükséges, nem tűr halasztást!