2591. A pipabéka
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A szivárványos guppik felfedezőjükről kapták nevüket. A 19. század második felétől kezdve ismerjük őket, több elnevezésük is ismeretes, hivatalos nevük a Poecilia reticulate, de a legelterjedtebb mégiscsak a guppi.
Amerikai tudósok azt állítják, hogy új gekkó fajokat azonosítottak a Nyugat Afrikai őserdőben. A Kalifornia- Berkeley egyetem kutatói szerint a Hemidactylus fasciatus gekkónak négy fajtája van, mely a kontinens mentén az erdő különböző részein található Sierra Leone partjától Kongóig.
Képes 15 métert ugrani vízszintesen és 6 métert függőlegesen. Már-már madár! Vagy repülőgép! Nem, ez a hópárduc.
A japán makákó vagy japán hómajom a fagypont alatti hőmérsékletet is jól tűri, sőt kifejezetten élvezi a hóesést, szeret hógolyózni. Ha pedig melegre vágyik, felkeresi valamelyik közeli hőforrást, ahol hosszasan fürdik.
Kedves Merci, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát. Konkrét fizikális vizsgálatra lesz szükség, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az íriszdiagnosztika a humán vonalon létező - bár hivatalosan talán nem elismert - módszer a betegségek felismerésére. Nekem macskák esetében nincsenek tapasztalataim, de nem hiszem hogy komoly gondot jelentenének.
A nyuszik 21 naposan választhatók, tehát ha ennél fiatalbb volt akkor korai volt. Azonban a választás után is van egy olyan kor ez kb 6-10 hetes kor közötti, amikor nagyon esendőek... Csak a jó szervezete miatt élheti túl a hasmenést... A tejpótlást nem ajánlom, ha már választott a nyuszi. Inkább tápot, zöldet adnék neki, hogy a vitaminbevitele is meglegyen, mert antibiotkum adása során,a vitaminbélsár evés is kimarad...remélem meggyógyul a nyuszi
Kedves Sándor! Többnyire nem történik semmi a hasüregben maradt herével, de az esetek kis százalékában elindulhatnak a bennmaradt herében rosszindulatú folyamatok (értsd: elrákosodhatnak). Ezért én mindenképpen javaslom a hasüregi here műtéti eltávolítását. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Ezt a kérdést egy laboratóriumi bélsárvizsgálat eldöntheti. Úgyhogy ebben rejlik a válasz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc