2591. A pipabéka
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A szivárványos guppik felfedezőjükről kapták nevüket. A 19. század második felétől kezdve ismerjük őket, több elnevezésük is ismeretes, hivatalos nevük a Poecilia reticulate, de a legelterjedtebb mégiscsak a guppi.
Amerikai tudósok azt állítják, hogy új gekkó fajokat azonosítottak a Nyugat Afrikai őserdőben. A Kalifornia- Berkeley egyetem kutatói szerint a Hemidactylus fasciatus gekkónak négy fajtája van, mely a kontinens mentén az erdő különböző részein található Sierra Leone partjától Kongóig.
Képes 15 métert ugrani vízszintesen és 6 métert függőlegesen. Már-már madár! Vagy repülőgép! Nem, ez a hópárduc.
A japán makákó vagy japán hómajom a fagypont alatti hőmérsékletet is jól tűri, sőt kifejezetten élvezi a hóesést, szeret hógolyózni. Ha pedig melegre vágyik, felkeresi valamelyik közeli hőforrást, ahol hosszasan fürdik.
Kedves Gazdi! Sajnos a huhogás kifejezést nem tudom beazonosítani általam ismert tengerimalac-hangra. Tengerimalacoknál a betegség első jele a súlyvesztés. Ezért érdemes lenne hetente egyszer lemérni, és ha folyamatosan fogy, legalább heti 50 grammot, ajánlott lenne elvinni állatorvoshoz. Ha a malacka levegővételkor ütemesen adja ki ezt a hangot, érdemes valami egészségügyi okra gondolni és elvinni állatorvoshoz, mert utalhat pl. szívbetegségre vagy megfázásra. Kérdés, hogy miben halt meg a társa? Ha a hang változó, inkább beszélgetés, akkor tényleg csak kommunikál: egy malacot legjobban egy másik malac érthet meg, és a tengerimalacok társas lények, ezért ajánlott lenne neki egy azonos nemű társ néhány héten belül, ha ki lett zárva az egészségügyi probléma. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Aggódni lehet és szabad, de szerintem a legjobb az lenne, ha elvinnék a cicájukat egy alapos kivizsgálásra. E nélkül ugyanis nem igen lehet semmi véleményt mondani, mert így minden csak találgatás lenne. Annak meg nincs értelme.
A kék madár egyértelműen tojó, a sárga nagy eséllyel az. Ami egy kis bizonytalanságot okoz, az az, hogy deformálódott a viaszbőr, illetve a lutínó (piros szemű) madaraknál a hímek viaszbőre is hússzínű maradhat.
Ivartalanított görényekben gyakran előforduló probléma a mellékvese túlműködése( hyperadrenocorticizmus) nem jellemző, hogy ilyen hamar kialakul a kórkép, ezért feltétlen vizsgáltassa meg állatát hozzá értő szakemberrel ( un. egzotikus specialista szakállatorvosok foglalkoznak a görényekkel nagyobb számban), mivel a fogyás, szőrhullás számos más betegség következménye is lehet.
Kedves Aggódó Iroda! Sajnos szerintem hasvízkór tüneteit írták le. Ez egy baktérium féle, ami az emésztő rendszert támadja meg. Szinte lehetetlen ebből kigyógyítani őket, de javaslom, hogy szerezzenek be akvarisztikai szakboltban erős antibiotikumot és kezeljék a megfelelő módon!