2591. A pipabéka
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A pipabéka egy szokatlan külsejű kétéltű, melynek lapos feje és teste van. A megkülönböztető úszóhártyás lábai mellett, párzása és a tojásai kiköltése is különleges.
A szivárványos guppik felfedezőjükről kapták nevüket. A 19. század második felétől kezdve ismerjük őket, több elnevezésük is ismeretes, hivatalos nevük a Poecilia reticulate, de a legelterjedtebb mégiscsak a guppi.
Amerikai tudósok azt állítják, hogy új gekkó fajokat azonosítottak a Nyugat Afrikai őserdőben. A Kalifornia- Berkeley egyetem kutatói szerint a Hemidactylus fasciatus gekkónak négy fajtája van, mely a kontinens mentén az erdő különböző részein található Sierra Leone partjától Kongóig.
Képes 15 métert ugrani vízszintesen és 6 métert függőlegesen. Már-már madár! Vagy repülőgép! Nem, ez a hópárduc.
A japán makákó vagy japán hómajom a fagypont alatti hőmérsékletet is jól tűri, sőt kifejezetten élvezi a hóesést, szeret hógolyózni. Ha pedig melegre vágyik, felkeresi valamelyik közeli hőforrást, ahol hosszasan fürdik.
Fajonként változik, vannak fajok amik az emberöltőt is meghaladhatják és vannak amik egy évig élnek. Milyen halról van szó?
Üdvözlöm! Szerintem a lehűlés lehet az oka! 28-32 C az optimális neki. Ha megfelelő a hőmérséklet, akkor vitamin-hiány lesz a gond! Kapjon halat 80%-ban és szórja meg valami jó minőségű vitamin porral (Korvimin, Baefar).
A káposzta kerülendő puffasztó hatása miatt, kivéve az un. kínai kelt, amelyből 1-2 levél etethető. Ha nincs más zöldeleség, a hagyományos káposztafélékből sárgarépával felesben, heti két alkalommal szoktunk etetni A tyúkalkatúak esetében egyedenként kb. 1 evőkanálnyit. Prevenciós féregtelenítés és egyéb megelőző kezelések, alapvető higiéniás előírások betartásával, a túlzsúfoltság elkerülésével tarthatók együtt a galambok baromfikkal.
Ha januáriak a tojások, akkor nem "halottak", csak még nincs látható fejlődésben az embrió. A vérérháló közepén ő a "pötty". A leírtak alapján ebben a tojásban indult be legkorábban az élet. A kikelő fiókák korában valószínűleg lesz pár nap különbség. Ha részletesebben érdekli mi történik a tojás világrajöttétől a fióka keléséig, ajánlom figyelmébe Dr. Bogenfürst Ferenc: A keltetés kézikönyve című művét..