261. Gyerekbarát madarak
Egyszer minden családban eljön az a vészterhes idő, mikor a kiskorú családtag kisállat után kiált. Külön pech, ha komolyan is gondolja, ráadásul madarat szeretne tartani...
Egyszer minden családban eljön az a vészterhes idő, mikor a kiskorú családtag kisállat után kiált. Külön pech, ha komolyan is gondolja, ráadásul madarat szeretne tartani...
Bemutatunk egy törpenyúl-tenyészetet: János és Beatrix mesélnek a kisállat-tenyésztői munka örömeiről és nehézségeiről is.
Mit tehetsz azért, hogy a kutyád leszokjon az ugrálásról? Adunk néhány kutyanevelési tanácsot.
Legalábbis néhány miniszterelnöki idézetet vártunk volna a hétvégi díszmadár-kiállítás beszélni tudó papagájaitól. Tengerimalac és szökési akció azért volt.
Minél többen foglalkoznak az állatok szociális problémáival, annál jobb. Most épp egy vizslákat, dogokat és spánieleket istápoló szervezet jött létre, őket mutatjuk be.
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
A cicájának minden bizonnyal húgyhólyag hurutja/gyulladása van, amit közel sem biztos, hogy csak bakteriális fertőzés tart fenn. Mindenképpen javasolt a húgyúti rendszer alapos és főleg műszeres vizsgálata. Beszéljék meg a kezelő állatorvossal, hogy ultrahangos vese és húgyhólyag vizsgálatot hol lehetne végezni a cicájuknál, emellett érdemes lenne a vizeletből baktérium tenyésztést és antibiotikum érzékenység vizsgálatot is végeztetni. Ebben szintén a kezelő állatorvossal egyezkedjenek, hogy ezt ő tudja-e elvégezni, vagy máshoz kell menniük.
A műtéti, állatorvosi trauma gyakorta bizalmatlannám óvatosabbá teszi a kutyákat. Ebből eredően sok olyan környezeti inger (fajtárs) lehet, amit másképpen reagál le, mint korábban. Ez idővel csökken, de ajánlott ellenőrzés és irányítás alatt tartani, felügyelni és pozitív irányba befolyásolni. (Úgy kell a két kutyát ismét összeszoktatni, mint, ha a korábban nem is találkoztak volna, tehát minden ilyen tréninget, kondícionálást a nulláról kezdeni.) Az sem lehetetlen, hogy a jelenség független a történtektől és a kutya ivarérett korba lépésével van összefüggésbe. Ekkor ennek megfelelően kell kezelni !
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Először is felételezem hogy nem hánytató hanem hányáscsillapító injekciót kapott.A hányás és étvágytalanság oka lehet a gyomor- bélcsatornában vagy a méhben kilakult gyulladás. Nem tudni hogy a kutya lázas-e.Méhgyulladás esetén a méhből zavaros,kellemetlen szagú váladék ürül.A legegyszerűbben egy hasi ultrahangvizsgálat döntheti el a bajok eredetét.