261. Gyerekbarát madarak
Egyszer minden családban eljön az a vészterhes idő, mikor a kiskorú családtag kisállat után kiált. Külön pech, ha komolyan is gondolja, ráadásul madarat szeretne tartani...
Egyszer minden családban eljön az a vészterhes idő, mikor a kiskorú családtag kisállat után kiált. Külön pech, ha komolyan is gondolja, ráadásul madarat szeretne tartani...
Bemutatunk egy törpenyúl-tenyészetet: János és Beatrix mesélnek a kisállat-tenyésztői munka örömeiről és nehézségeiről is.
Mit tehetsz azért, hogy a kutyád leszokjon az ugrálásról? Adunk néhány kutyanevelési tanácsot.
Legalábbis néhány miniszterelnöki idézetet vártunk volna a hétvégi díszmadár-kiállítás beszélni tudó papagájaitól. Tengerimalac és szökési akció azért volt.
Minél többen foglalkoznak az állatok szociális problémáival, annál jobb. Most épp egy vizslákat, dogokat és spánieleket istápoló szervezet jött létre, őket mutatjuk be.
A kérdésre nehéz válaszolni, ha ugyanis látta állatorvos és valóban az a baja, amit ő mondott, akkor ez komoly betegség, és érthető, hogy nem javul gyorsan. Ilyen helyzetben azonban sok apróság is felmerülhet, amivel érdemes foglalkozni (pl. lázas-e és ha igen, mennyire, konkrétan milyen gyógyszert kapott, stb...). Mindenképpen értesítsék az állatorvost, hogy nincs javulás és kérjék, mielőbb nézze meg újra. Ha ez nem lehetséges, mutassák meg egy elérhető ügyeleten (hosszú a 4 napos hétvége).
A tapasztalt tünetek lehetnek akár a vírusos macskanátha tünetei is. Állatorvossal kellene megvizsgáltatni. Ez a betegség nem veszélyes az emberre.
A csapadékos, enyhe időjárás(mármint a még néhány nappal ezelőttire gondolva) rengeteg szúnyoggal járt, így a jellemzően nyári betegségként jelentkező himlő vírus októberben még sok állattartónál jelentkezett. Feltehetőleg ez esetben is erről van szó, de jobb lenne, ha megmutatná egy helyi állatorvosnak a pontos diagnózis céljából. A vírusfertőzés utólag már nem kezelhető, antibiotikummal a járulékos baktériumfertőzések előzhetők meg, gyógyhatású cseppekkel, krémekkel gyorsítható a betegség lefolyása.
Ha csak egy kölyköt szoptat, semmilyen extra táplálásra nincs szüksége, így is sok a teje. Vállalhat pótmamaságot (akár kiscicákat is) ajánlja fel valamelyik közösségi oldalon, mert sokszor keresnek pótmamát talált kölyköknek állatvédők, állatmentők. Előfordulhat, hogy az emlők begyulladnak a túlzott tejtermelés miat. Megkeményednek, kipirulnak,forróak és fájdlmasak ilyenkor. Ebben az esetben állatorvosra lesz szükség.
Ilyen sajnos előfordul- lehet a nyuszi- az anya rálépett- próbáljátok tornáztatni a lábait- vagy esetleg az orvos adhat rá kötést hogy fixen tartsa a lábát- de lehet elgyengülnek az ízületek és nem fog tudni lábra állni- volt ilyen nyulam- állandó tisztítást igényel, de ő is nyuszi és nagyon szerethető.:)