266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Valószínűleg tumor. Mutassa meg egy állatorvosnak!
Kedves Gazdi! Bízzon a kezelő orvosába, meg fogja oldani a problémát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Éva! Talán jó lenne elvinni egy andrológus szakállatorvoshoz a kutyust. Valószínűleg előbbre jutna az ügy. Az Egyetemen a Szülészeti Tanszéken érdemes érdeklődni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Bár a szakirodalmi leírásokban leginkább fehérnek, elefántcsont színűnek, vagy barnának van a tojó ivarú hullámospapagájok viaszbőr színe meghatározva, annak színe igen gyakran zöld, türkízkék, az orrnyílás körüli fehér, vagy kávébarna elszíneződéssel. Ez részben a madár tollazatának színezetétől, illetve a madár korától is függ, de teljesen természetes jelenség.
Nem javaslok ilyenféle házi praktikákat. Alapvető lenne egy féreghajtás széles spektrumú féreghajtóval. Legalább azt vegyen nekik az állatorvosnál. De lehet, hogy hosszabb kezelésre lenne szükségük, mert ha összefertőzték a környezetüket valamilyen egysejtű parazitával, állandó visszaesők lesznek.