266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Valószínűleg játékra hívja, vagy valamilyen közös aktivitásra akarja motiválni. Elképzelhető, hogy korábban ezt a viselkedésformát, - akár akaratlanul is - megjutalmazta, (tehát játszott vele), ezért a kutya ismétli.
A férgesség elég gyakori ebben a korban. Javasolnám, hogy másféle (elsősorban tablettás kiszerelésű (pl. Cestal Cat, Drontal Cat)) féreghajtót használjon, és az összes cicát kezelje. A féreghajtást 2 hétre ismételje, amíg nem normális a székletük. A tablettákat mindig a súlyának megfelelően adagolja, inkább több legyen, mint kevesebb! Ha nincs javulás, akkor keressen fel egy állatorvost, mert akkor szakemberre van szükség (bélsárvizsgálat stb.). Dr Fekete Richard
Egy ilyen fiatal cicának sokféle baja lehet, köztük fertőző betegségek (ezek a legvalószínűbbek), úgy hogy csak egy megoldás van: minél előbb állatorvoshoz kell vinni!
Macskák nemének megállapítása: Hím A végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény A hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Lásd az alábbi két képet is! (HÍM, NŐSTÉNY)
Amíg a szüleiddel élsz, és kiskorú vagy, sajnos nem sokat tehetsz, ők döntenek. Ha a szüleid nem tudnak vagy nem akarnak pénzt költeni egy labrador ellátására, akkor ne erőltesd a dolgot. Egy kutyának nem csak az étele kerül pénzbe, hanem a póráz, játékok, oltások, kullancs és bolha elleni védelem, betegség esetén orvosi ellátás, stb. Ha ezeket a szüleid nem tudják vállalni, akkor nem javaslom, hogy kutyád legyen, még kisebb testű sem.