266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
A legjobb az energiában szegény étrend javasolt, e mellé porcerősítő tabletták adhatók. De leginkább az erre kifejlesztett tápok ajánlottak, valahogy meg kellene próbálni "rábeszélni" a kutyust ezek fogyasztására. Esetleg összekeverni valamivel, amit nagyon szeret, persze csak annyira, hogy az íz rajta legyen.
Az 5 éves hullámos még messze van az öregkortól. A hang lehet felvett utánzóhang, ivarhoz köthető, párzási inger által kiváltott hang, de esetleg betegség jele is. A szelíd papagájok elégedettségét például jellegzetes csőrcsikorgatás jelzi (bár ezt általában pihenés közben hallatják). Amíg nincs egyéb tünet(mint a levelében is említett, betegségre utaló jelek), addig véleményem szerint nincs más teendő, mint figyelemmel kísérni a viselkedését. Ha a madár esetleg tüsszögni kezd, borzolt tollazatú, vagy hasmenéses lenne, akkor kell felkeresnie állatorvost.
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak három éves koráig nem veszélyes a szülés, tehát lehetnek kölykei. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Ha a hullás helyén nem nő új szőr, és a kutya bőre foltos, akkor bőrgyógyászati vizsgálat indokolt, mert ez a jelenség sok betegség kísérője lehet. Ha egy idő múlva visszanő, egyszerű vedlésről van szó, amely ebek számára készült vitaminokkal és többszöri fésüléssel karbantartható. Üdvözlettel: dr. Varga József