266. VADON MAGAZIN - 2006. OKTÓBER
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
Gyalogos papagájokról, százesztendős gyíkokról és a "magyar mamutról" olvashatunk a VADON Magazin legújabb számában.
A háziállat.hu forgatócsapata megragadta a budapesti helyszín alkalmát és kimerészkedett a kutyakiállításra. Lássanak csodakutyát!
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Így képzelhetjük el a túlnépesedett bolygónkat: egy kis természet, állatok, növények, némi csemege, és rengeteg-rengeteg ember. Vajon mi csábított ilyen helyre?
Nyomozásba lendülünk, és ehhez a segítséged kérjük: ha tudsz olyan szálláshelyről, ahol szívesen látnak kutyát, írd meg nekünk. Szeretnénk egy megbízható listát!
Elég sok dolog, betegség, elváltozás okozhatja a tüneteket. Tejet ne adjon neki! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz!
Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat, ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Hívjon állatorvost!
Semmiképpen nem kell lemondania kutyájáról! Az Ön által felvázolt esetben az alapbetegség diagnosztizálása és kezelése a legfontosabb, ennek csak egy tünete a hasűri folyadékgyülem. A hasüregben felgyűlt folyadék leszívása csak súlyos, életveszélyes állapotban lévő kutyáknál indokolt, egyéb esetben csak további problémákat okozna. Ha az eddigi kezelés nem elég hatékony, a kezelés kiegészítésével, változtatásával jobb eredményt érhetünk el. Mindenképp indokoltnak látjuk a szív kivizsgálását, szív ultrahang elvégzését is a pontosabb diagnózis érdekében. Beszéljen állatorvosával a további teendőket illetően! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Ami látszik, hogy a macskán normálisan lévő 3. szemhéj a szokásosnál előrébb van, aminek sokféle oka lehet, a kiszáradástól kezdve, akár leukózisig. Azt javasolnám, hogy a biztosabb diagnózis érdekében forduljon állatorvosához.
A kutyus lábát meg kellene röntgenezni, előfordulhat, hogy műteni kell. Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós