2751. Milyen a tiffany cicus (Longhaired Burmilla)?
Hogy segítsünk neked kiválasztani azt, hogy melyik macskafajtából válik legjobb házi kedvenc, felsorolunk néhány jellemzőt, melyet sok ember fontosnak talál egy ilyen fajta kiválasztásakor.
Hogy segítsünk neked kiválasztani azt, hogy melyik macskafajtából válik legjobb házi kedvenc, felsorolunk néhány jellemzőt, melyet sok ember fontosnak talál egy ilyen fajta kiválasztásakor.
Hogyan tartsuk és gondozzuk a kék levelibékát? Mivel etessük? Mutatjuk!
A kínai törpehörcsögök eredetileg Észak-Kína és Mongólia sivatagaiban élnak, de ritkán házikedvencként is előfordulnak. Azért ritkán, mert nagyon nehéz tenyészteni őket, és tartásukat számos országban korlátozzák, köztük az Egyesült Államokban is.
Az orosz törpehörcsög kifejezés általában különböző fajokra utal, köztük a téli fehér orosz törpehörcsögre, a Campbell orosz törpehörcsögre, és a Robovski orosz törpehörcsögre.
Hyracotherium volt a neve a ló ősének, mely körülbelül 50 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy róka és lábujjai voltak. Több millió éven át alakult, amíg a mostani modern lóvá nem vált.
Kedves Meli! Több hiba is van: - kiskutyát anyjától 7-8 hetesen választjuk el - rögtön elválasztás után irány az állatorvos, megkezdődik az oltási program és féreghajtásféreghajtás: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/kutya-fereghajtas/5120/ védőoltások: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kiskutya-vedooltas-147/1434/ - a kutya az kutya, nem macska ezért kutyatápra van szüksége! Életkorának, fejlettségének megfelelőre. Vigye el a kiskutyát állatorvoshoz!
A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. A bolhásság következményei >> Igen, lehet tőle levert a macska. Féregtelenítve sincs? Azt sem ártana! Vigye el a cicát állatorvoshoz.
vigye el állatorvoshoz!!!!
Műtétet valószínűleg nem igényel, de feltétlen meg kellene mutatni egy állatorvosnak, mert igy elég nehézkes a diagnosztizálás és a kezelés. A tünetek alapján lehet egy bűzmirigygyulladás és/vagy akát egy végbéltájéki tumor (pl. adenoma) is...
Nem tudom mivel altatták a cicát, de a leggondosabb ellátás mellett, egészséges állatban is okozhat mellékhatást bármilyen beavatkozás, gyógyszer, altató beadása. Akár halált is. Ez emberben is így van. Példa erre, a kollégám saját, nem is öreg cicája, amelyik egy rövid, a legkíméletesebb gépi altatás után napokig idegrendszeri tüneteket produkált. Korábban nem reagált így az altatásra. Mindenképpen visszavinném a cicát a kezelőorvoshoz, mert tudni kellene, mit kapott az állat. Meg kellene vele beszélni, hogy végezzenek legalább egy laborvizsgálatot,esetleg egyéb kiegészítővizsgálatokat,amit szükségesnek lát. Ha ő nincs felszerelkezve ilyesmire, kérje, hogy ajánljoni más kollégát,aki szakirányú vizsgálatokat tud végezni. Pl. neurológiai kivizsgálás, kardiológiai kivizsgálás, ultrahang vizsgálat.