276. Az illatos úton fut a kutya
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Spániel- és kutyabarátok: miért ne vennétek spánieles naptárt, amivel a fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok!
Bemutassuk a zsírfarkú sivatagi juhot, amely világrekorder a tejtermelésben, ráadásul valódi kezesbárány is egyben? Beee!
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Hatalmas szemek, hosszú farok, kíváncsiság és barátságosság jellemzi az afrikai versenyegereket, amelyek Északnyugat-Egyiptom tengerparti sivatagjaiból származnak. A farkát alig borítja szőr, s nincs igazi bojtja, csak egy keskeny, sötét szőrcsík a farok végének felső részén. Lábvégei csupaszok, a hátsó lábak megnyúltak, jóval hosszabbak az elülsőknél.
A kinti tartásról bővebben itt olvashat >>
Mióta csinálja? Ha nem régen, és hirtelen kezdte, ez középfülgyulladás lehet, annak tipikus tünete a ferde fejtartás. Antibiotikummal kezelhető, de sürgősen jó doki kéne neki. Ha budapesti vagy, az Állatorvosi Egyetem egzotikus osztályára vidd, ott értenek a patkányokhoz.
Erről bővebben itt olvashat >>
Ennek a problémának nem sok köze van a Dunához! A betegség ismert, sok kutyánál jelentkezik és sajnos nehéz eredményesen kezelni, leginkább azért, mert ez egy ún. multifaktoriális betegség (sokféle oka van együttesen). A legfontosabb az egészben az, hogy a kutyájuk immunrendszere sem tökéletes, emiatt erősen fogékony a bőrön megtalálható egyes baktériumokra, de emellett több hajlamosító tényező is szerepet játszhat. Szerepet játszhatnak a szőrtüsző atkák is. Csak azt tudom javasolni, hogy forduljon bőrgyógyászattal alaposabban foglalkozó állatorvoshoz (esetleg szakrendeléshez), aki majd elvégez néhány vizsgálatot, és bizonyára tud majd eredményesen használható kezelést is javasolni. Ezzel együtt készüljenek fel arra, hogy elhúzódó lehet a probléma. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Segítség a nyári kutyabajokra: hányás, hasmenés, allergia Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek
Nem gond. Jó ötlet volt ez a "dajkakutyás" megoldás... :)