276. Az illatos úton fut a kutya
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Spániel- és kutyabarátok: miért ne vennétek spánieles naptárt, amivel a fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok!
Bemutassuk a zsírfarkú sivatagi juhot, amely világrekorder a tejtermelésben, ráadásul valódi kezesbárány is egyben? Beee!
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Hatalmas szemek, hosszú farok, kíváncsiság és barátságosság jellemzi az afrikai versenyegereket, amelyek Északnyugat-Egyiptom tengerparti sivatagjaiból származnak. A farkát alig borítja szőr, s nincs igazi bojtja, csak egy keskeny, sötét szőrcsík a farok végének felső részén. Lábvégei csupaszok, a hátsó lábak megnyúltak, jóval hosszabbak az elülsőknél.
Kedves Gazdi! A laborértékek felsorolása enyhén szólva is hézagos. A hematológiai értékek szinte teljesen hiányoznak. Egyébként a pancreatitis beleférne a tünetekbe. A kezelés is ennek megfelelő. A kontroll vizsgálatokra mindenképpen vissza kell menni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Műtét nélkül megjósolhatatlan a cica gyógyulása. A csont vagy összeforr valahogy, vagy nem. Ha össze is forr, nem mindegy milyen pozicióban rögzül, és emiatt lesz-e később mozgászavara. Ha nincs pénzük a műtétre, és nem tudnak semmiféle részletfizetésben sem megállapodni (ilyen is van, meg kell beszélni, hátha hajlandóak rá) akkor valóban jobb megoldás lehet az elaltatása. De ezt csak utolsó lehetőségként tartsák meg, előtte keressék a megoldási lehetőségeket a szükséges anyagiak előteremtésére vagy a részletfizetésre. (És lehet, hogy akad valahol a közelben egy olyan másik állatorvos is, aki esetleg kicsit olcsóbban is elvállalná a műtétet.)
Nem szakmai hiba, ha csak a petefészket veszik ki, de tényleg szerencsésebb - az Ön által említett okok miatt - ha a méhet is eltávolítják...
A hullámospapagáj fiókák lábszétcsúszásának több oka lehet, legtöbbször a fészekanyag hiánya, mivel a forgácsot, fűrészport sokszor maguk a szülők szórják ki az odúból. Mélyebb odúval, a fészekanyag ellenőrzésével, pótlásával(pl. zeolittal keverve) lehet megelőzni a problémát. Ha angolkor, vagyis vitaminhiány okozza, annak oka a "D" vitamin hiánya, ami leginkább sötét, zárt helyen tartott madaraknál fordul elő, akik a fiókákra örökítik. Napfényes hely, vitaminpótlás lehet megoldás.
Okozhatta csípés/szúrás/zúzódás, amit állatorvosnak látnia kellene, ha max. 1-2 napon belül nem rendeződik, feltétlen vigye el egy kollegához!