2936. A barnamedve (Ursus arctos)
A barnamedve, a hasraesés mestere… Ez az egyik legterjedtebb halászási technika a medvék körében. Amikor a víz mellett vagy éppen benne áll a barnamedve és kiszemel egy halat, amelyik az árral szemben próbál úszni.
A barnamedve, a hasraesés mestere… Ez az egyik legterjedtebb halászási technika a medvék körében. Amikor a víz mellett vagy éppen benne áll a barnamedve és kiszemel egy halat, amelyik az árral szemben próbál úszni.
Valószínűleg egy állat sem ragadta meg annyira az emberek szívét, mint a duci, ügyetlen, de szeretetreméltó külsejű lény, amelyet óriás pandának nevezünk.
A fehér tigrisek nem albínó tigrisek és nem is egy különálló veszélyeztetett faj, mégis sokan úgy vélik, hogy kegyetlen dolog őket tenyészteni, mert az eredmény gyakran katasztrofális.
Ha éppen egy használt lószállító utánfutót szeretnél választani, mindenekelőtt gondold magad a ló helyébe és vedd fontolóra a dolgokat! Így a legvalószínűbb, hogy rátalálsz a legjobb megoldásra.
A macskád nem hajlandó használni az almot? A következőkben megtudhatod a 10 leggyakoribb okát annak, amiért ezt teszi, és azt is, hogyan küszöbölheted ki ezt a problémát.
Ha az állatorvos kollégám látva és megvizsgálva a cicát nem talált semmi különösebbet, illetve nem tudott pontos diagnózist felállítani, akkor én innen a távolból, látatlanban, csupán a leírásra hagyatkozva mit tudok mondani? Semmit. Javasolni egyetlen dolgot lehet: ha nem szűnnek a tünetek, vagy más is mutatkozik még, ismét meg kell vizsgáltatni, akár a korábbi állatorvossal, akár mással, aki esetleg jobban felkészült macskabajok terén.
Látni kellene milyen jellegű a "repedés", mielőtt javaslatot tehetnék. Lehetséges, hogy idővel a folyamatosan kopó csőrről lenő, de lehet, hogy szükséges lenne szögecselés, vagy protézis beépítése a gyógyuláshoz.
Kedves Gazdi! Ha egészséges kiskutyát szeretne, akkor csak a prémium tápot tudom javasolni. Arra ügyeljen, hogy amikor elhozza a tenyésztőtől, beszélje meg, hogy milyen táppal etették a kiskutyát, Ugyanis Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A lábát nem feltétlen betegség miatt rázza. Ezt teszik akkor is, ha nedvesség - vagy számukra ellenérzést váltó tárgy - kerül rá. Azonban a széklet hiánya nem jó jel. Feltétlenül orvoshoz kell vinni, ő látja az állatot és tudja, hogyan kell beavatkozni. A nyuszinál az otthoni kezelés ritkán válik be, mert nagyon gyorsan összeomlik a kis szervezetük. Ezért inkább mielőbb orvos. Majd írd meg mit mondott..