291. Kedvencünk, a macska (100 lépésben)
A macska alszik, játszik, vadászik, dorombol, fúj és prüszköl, nyávog, tisztálkodik vagy éppen hátraszegi a fülét - de miért? A válaszokat megtalálják a könyvben!
A macska alszik, játszik, vadászik, dorombol, fúj és prüszköl, nyávog, tisztálkodik vagy éppen hátraszegi a fülét - de miért? A válaszokat megtalálják a könyvben!
A cicák szeretik a tejszínt, az édességet, a sütik tetején található krémet, de vajon érzékelik is az édes ízt?
A négylábú tejcsárdának is becézett awassi juhoknak nem hagyunk nyugtot: még a fejőházba is elkísérte őket operatőrünk. Duzzadó tőgyekre felkészülni!
Akinek nem lehet igazi állata vagy csak kipróbálná, milyen a számítógépes kutya-, illetve macskatartás, annak itt az új Catz, Dogz állatnevelő játék.
Milyen az ájulós kecske akkor, amikor eszméleténél van? Kecskecsaládunk mindennapjaiból hoztuk el a best-of perceket!
Kedves Gazdi! Mutassák meg egy állatorvosnak a kutyust, hogy vizsgálatok alapján pontos diagnózist tudjon felállítani.
Igen, elképzelhető. Ha nincs belgyógyászati vagy neurológiai probléma a háttérben (amit bármelyik kollega meg tud állapítani), akkor ez a viselkedés a kutyus öregedésével függ össze..
Közös, egyre kisebb távolságra elhelyezett etetőtálakból etetéssel és Ön által irányított közös játékkal érdemes próbálkozni. Gyors sikerre nem sok remény van !
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! 6 hónapos koráig még célszerűbb napi 3x etetni, utána váltani napi kétszeri etetésre (egy éves kor után a napi egyszeri etetés is megfelelő, de sokan inkább továbbra is két adagra osztják a napi mennyiséget). Fontos a folyamatos testtömeg mérés is, a fajtajellegeket figyelmebe véve. A jutalomfalatokat is számoljuk bele a kutya napi táplálékmennyiségébe, különben nagyon hamar elhízhat kedvencünk! Nagyon fontos, hogy egész nap kellő mennyiségű víz álljon rendelkezésre, hogy az állat bármikor ihasson. Ha nem teljesértékű tápot kap a kiskutya, akkor fontos lehet a különféle vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, foszfor stb.) pótlásáról is gondoskodni.