291. Kedvencünk, a macska (100 lépésben)
A macska alszik, játszik, vadászik, dorombol, fúj és prüszköl, nyávog, tisztálkodik vagy éppen hátraszegi a fülét - de miért? A válaszokat megtalálják a könyvben!
A macska alszik, játszik, vadászik, dorombol, fúj és prüszköl, nyávog, tisztálkodik vagy éppen hátraszegi a fülét - de miért? A válaszokat megtalálják a könyvben!
A cicák szeretik a tejszínt, az édességet, a sütik tetején található krémet, de vajon érzékelik is az édes ízt?
A négylábú tejcsárdának is becézett awassi juhoknak nem hagyunk nyugtot: még a fejőházba is elkísérte őket operatőrünk. Duzzadó tőgyekre felkészülni!
Akinek nem lehet igazi állata vagy csak kipróbálná, milyen a számítógépes kutya-, illetve macskatartás, annak itt az új Catz, Dogz állatnevelő játék.
Milyen az ájulós kecske akkor, amikor eszméleténél van? Kecskecsaládunk mindennapjaiból hoztuk el a best-of perceket!
Kedves Gazdi! Sertéshúst nyersen soha ne adjon a cicának! Ennek oka az, hogy a sertéshúsban esetleg megtalálható Aujeszky-vírus gyógyíthatatlan idegrendszeri megbetegedést okozhat. A vírus megfelelő hőkezelés során elpusztul, ezért jelent jó megoldást a hús/belsőségek átfőzése vagy sütése. Sertés helyett válassza a baromfit vagy a marhát, de ezeket is csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett etesse nyersen a macskával! Az ezekből származó belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a cicának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell! A főtt hús jobban emészthetővé, és a cica számára könnyebben hasznosíthatóvá válik. Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyv
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
5 hetes cicának már nincs feltétlen süksége anyatejre. Tehén tejre egyáltalán nincs. Próbálkozzanak különféle lágy konzervekkel, esetleg főtt, darált csirke hússal.
Többféle probléma okozhatta: 1) ahonnan vette, onnan hozott fertőzés (vagy féfgesség) 2) új táp/táplálék 3) féreghajtó 4) egyéb. Mindenképpen vigye vissza az állatorvos kollégához!