2996. Nemzetközi Macskakiállítás és Kisállat vásár októberben!
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Amint azt ez a példa is mutatja, nem lanyhul a példaértékű társadalmi összefogás a 2010-es év madaraiért - a fecskékért. A lakosság mellett egyre több intézmény és cég is bekapcsolódik az elmúlt évtizedben átlagosan 46%-os állománycsökkenést elszenvedő madarak védelmébe.
2010. szeptember 18-án, szombaton második alkalommal kerül megrendezésre a NOÉ Állatotthon Alapítvány szervezésében a SEGÉLYKONCERT az állatokért egész napos családi rendezvény.
Biztos, hogy kutyánk ugyanolyan lelkesedéssel vesz részt a Halloweeni maskarabálban, mint mi? Az persze érthető, hogy a gazdi bevonná kedvencét a "mókába", de jó ötlet ez? Viccesnek vicces, de hogy a kutyus mennyire élvezi... nos...a pofijára van írva...
Végéhez közeledik az Európai Unió LIFE-Nature alapjának támogatásával létrejött magyar-szlovák kerecsensólyom-védelmi projekt. A 2006-ban indult programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakmai koordinálása mellett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság irányította 16 további szervezet közreműködésével. A projekt fő célja a kerecseneket veszélyeztető tényezők jobb megismerése, és azok megszüntetése, csökkentése volt. A projekt eredményeit a szakemberek egy háromnapos nemzetközi konferencia keretében mutatták be Egerben.
Tipikusan olyan kérdés, amire egyéb "fogódzók" nélkül nagyon nehéz válaszolni. Nem "megoldást", csak ötleteket adok. A kialakult kórképhez mindenképpen lehet köze annak, hogy az állat nem tüzel! Persze nem zárható ki a táplálék allergia sem. De a bolha allergia is okozhat ilyen tüneteket, csakúgy mint a pajzsmirigy hormon zavar. Úgy gondolom, hogy (ha nem akarják az állatot tenyészteni), akkor ideje lenne ivartalanítani. Nem tenyészcélú tartás esetén ez amúgy is indokolt. A műtét előtt érdemes egy vérvizsgálatot csinálni, melynek során a pajzsmirigy hormon szint meghatározását is kérném! Ha mindezek rendben vannak, akkor a táplálék allergia kizárása lehet a következő lépcső. A Happy Dog tápcsalád (német) Africa tápja strucchúst tartalmaz. Ezzel szembeni allergiának Európában viszonylag kicsi a valószínűsége. (Persze vannak más hypoallergén tápok is. Nálam az említett táp bevált.) A táplálék allergiás állatok legnagyobb része ennek a tápnak (kizárólagos) etetése mellett rendszerint gyógyul. A folyamatos (rendszeres) bolha elleni preventív (megelőző) kezelés (csepp vagy nyakörv formájában) természetesen alapkövetelmény ebben az esetben. Sajnos a bőrgombásodás sem kizárt, de ezt egy egyszerű bőrkaparék mintával diagnosztizálni lehet.
Válaszom egyszerű és rövid: szerintem nincs.
- Az ÚJ kiscicáknak más a szaguk, méretük, formájuk, - tehát ezért gyanús idegenekkét kezeli a kutya ! - Amit Ön csinál azzal megjutalmazza, ezért megerősíti a kutyát abban a cselekvésében, hogy továbbra is gyanúsan kezelje a cicákat. Egyenlőre nem zsákmányt lát bennük, de ha a cicák majd szaladni, menekülni fognak a kutya előtt, - akkor fogja (ösztönösen) potenciális zsákmánynak tekinteni. - Igen ha nem kezeli szakszerűbben, akkor veszélyt jelenthet. (http://bolthely.hu/4tappancs/id/00089_Dr__Gabriela_Lehai__KUTYA-MACSKA_BARATSAG) - Sehogy nem lehet előre megbizonyosodni arról ami még soha nem történt meg. - A gazdik által 'akaratos'-nak mondott kutyákat mi kutyatrénerek 'neveletlen'-nek hívjuk.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz, akár máshoz is, minta kinél korábban voltr!
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A több hónapja tartó étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Féreghjtás is szükséges lehet. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!