3026. Melyik a legideálisabb macskaalom?
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
El tudod képzelni, hogy a cicádnak az almát nem kell többé takarítani? És gondolkodtál már azon, hogy milyen lenne egy ideális macskaalom? Mi megtaláltuk és meg is mutatjuk!
A macska képmutatása mesebeszéd! Amikor hagyja magát simogatni, s közben elégedetten dorombol, majd váratlanul flénk kap, ha a hasát kezdjük vakargatni, ne gondoljuk, hogy álnok módon kelepcébe akar csalni minket, csak hogy minél inkább a mancsa ügyébe kerüljünk.
Kedvencünk bánatos is lehet, mi több: „gyászolni” is képes. Ha gazdája meghal vagy örökre távozik az életéből, az állat szinte vigasztalhatatlan.
Lótartók biztosan találkoztak már ezzel a bőrbetegséggel. A sarcoid a bőr hámszövetének egy daganatfajtája, kóros elváltozás. A népi szóhasználatban „szemölcs” néven ismert, de ez a tumorfajta annál összetettebb megjelenési formát mutat.
A macskák módfelett kíváncsi élőlények. Ha például csomagot kapunk, szívesen „segítenek” a kibontásban, szeretik a papír szagát és érdekli őket, mit csinálunk a csomaggal.
Kedves Gazdi! Azonnal vigyék állatorvoshoz, életmentő lehet!
Kedves Gazdi! Mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is. Mindazonáltal egy jó étvágyú (a soványságon kívül betegnek nem látszó) állat esetében a lesoványodást a takarmány adag növelésével is meg lehet próbálni orvosolni... Bizonyos körülmények (pl. vemhesség, hideg környezet, stb.) fokozott energia felhasználással járnak, amit a takarmány adag növelésével lehet kompenzálni. A legjobb, amit tehetnek, hogy felkeresik az állatorvosukat, és az ő segítségével próbálják megoldani a problémát.
Kedves Gazdi! Sajnos ez olyan dolog, amit csak konkrét állatorvosi vizsgállattal lehetne eldönteni. Javaslom keresse fel állatorvosát.
Kedves Gazdi! Az eszébe sem jutott, hogy állatorvoshoz vigye?? Ne nézze ahogy szenved!
Amennyiben a fejtetőn nem látszik tollhiány, akkor ez bizony tolltépés. A madarak többsége a lábtőnél kezdi a tollak kiszedegetését, majd a hason később a háton folytatja. Néhány madarász kiegészítővel foglalkozó üzletben lehet kapni tolltépést akadályozó spray-ket (Szőregen vettünk ilyet a Galambázis-nál, hazai forgalmazója a belga tulajdonú Versele-laga). A hatásosságuk viszont kétséges, előfordulhat, hogy a kezelés során fellépő stressz és ennek következményeibe (felborult immunrendszer) halhat bele a madár. Eredményt lehet elérni állandó elfoglaltság biztosításával (például rendszeresen pótolt frissen vágott fűzfaágak rágcsálása), ha szelíd a madár, úgy a vele töltött időszak maximalizálásával. Tolltépős jákót teljesen tünetmentessé sikerült tenni azzal, hogy párt vettünk neki (sajnos rövid volt az öröm, mert egy gátlástalan nyíregyházi madarász úgy szabadult meg beteg nagypapagájaitól, hogy eladta nekünk, és a bennük lévő, sajnos későn felfedezett baktérium lefertőzte az ekkor már fiókát is nevelő tojót, amelynek halála után a hím tolltépése újrakezdődött,). Végül megemlítem, hogy amennyiben a fejtetőt is látható a tollhullás, úgy nem zárható ki cirkovírus jelenléte sem. Ez nem gyógyítható, de immunerősítő szerek használatával hosszú évekre is tünetmentessé tehető. Viszonylag új és meglehetősen hatékony immunerősítő a Vetri-DMG, vagy az immunglobulin Adenosan. Az esetleges fertőzések felderítésére javaslom keressen fel olyan, laborral rendelkező profi szakorvost, mint a Gödöllőn és K.K.Halason is rendelő Dr.Beregi Attila, vagy a szentesi Dr. Dobos András.