3091. A hófogoly (Lerwa lerwa)
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A szürke fogoly (Perdix perdix) a fácánfélék családjába tartozó vadon élő madár. A fácánfélék (Phasianidae) a tyúkalakúak (Galliformes) rendjébe sorolhatók.
A szirti sas (Aquila chrysaetos) Mexikó nemzeti madara, a legnagyobb ragadozó madár az észak-amerikai kontinensen. Ez a sasfajta Észak-Amerika legnagyobb ragadozó madara, valamint Mexikó nemzeti állata.
Egy régi legenda szerint az összes állat közül csak a sas képes a napba nézni. Szent Ágostont idézve: ,,A nap megerősíti a sas szemét de megégeti a halandókét".
Az alátámasztási rendszer a ló egy különleges testrésze, ami megengedi neki, hogy akár álló helyzetben is kipihenje magát.
Számos tényező befolyásolja az alomszámot, egészséges állatoknál átlagosan 4 kölyökre lehet számítani.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Igen, van, a megfelelő Ca-Foszfor kiegészítő és a Korvimin arthro nevő készítmény csodára képes.
A hüllők tartása nagy felelősséggel jár! Azt tudni kell, hogy mindegyikük védett és az országhatárokon áthozni is csak külön engedéllyel szabad, csempészetük büntethető. Mindenképpen szükséges egy állatka beszerzése előtt annak legmegfelelőbb tartásáról tájékozódni és a megfelelő körülményeket megteremteni. Ehhez nagy segítséget nyújt korunk vívmánya, az internet, ezen belül az internetes keresők használata. Mutatóba néhány oldal a sok közül, ahol minden kérdésre megtalálhatók a válaszok: http://teknos.lap.hu http://gorogteknos.uw.hu http://www.zoomedia.hu/terra/t_097t.htm
Igen, a Galastop egy modern és nagyon jó készítmény. Akár megelőzésre is lehet adni a tüzelést követő 7-8. héttől elkezdve. A sorozatos álvemhesség hajlamosít az emlődaganatok kialakulására. Az ivartalanítás ezt a kérdést megoldja, de tilos tüzelés után vagy az álvemhesség alatt műttetni, mert akkor nagyon intenziv tejelés indulhat be, amit nehéz elnyomni.