3091. A hófogoly (Lerwa lerwa)
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A szürke fogoly (Perdix perdix) a fácánfélék családjába tartozó vadon élő madár. A fácánfélék (Phasianidae) a tyúkalakúak (Galliformes) rendjébe sorolhatók.
A szirti sas (Aquila chrysaetos) Mexikó nemzeti madara, a legnagyobb ragadozó madár az észak-amerikai kontinensen. Ez a sasfajta Észak-Amerika legnagyobb ragadozó madara, valamint Mexikó nemzeti állata.
Egy régi legenda szerint az összes állat közül csak a sas képes a napba nézni. Szent Ágostont idézve: ,,A nap megerősíti a sas szemét de megégeti a halandókét".
Az alátámasztási rendszer a ló egy különleges testrésze, ami megengedi neki, hogy akár álló helyzetben is kipihenje magát.
Kedves Péter! Sok minden szóba jöhet, de a megfelelő terápia kiválasztásához legalább egy vérvétel szükséges lenne, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy állatorvost!
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy a kutyus teljesen egészséges, csak nála a megszokottnál hosszabb ideig tart a tüzelés. De az is lehet, hogy valamely hormonális egyensúlyvesztés áll fenn (pl. petefészek ciszta miatt), és ez okozza az elhúzódó tüzelést, esetleg a rendellenes váladékot. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a kutyust (hasi UH-vizsg., vérvizsgálat), és ha kiderült a kiváltó ok, akkor lehet elkezdeni a kezelést, - akár hagyományos, akár homeopátiás szerekkel. E nélkül sajnos csak találgatni lehet. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Fertőzés és/vagy sérülés okozhatta, de a pontos diagnózishoz és a kezeléshez feltétlen szükséges az állatorvosi vizsgálat, úgyhogy mindenképpen forduljon kollégához!
Legvalószínűbb, hogy a madarat valamiféle sokk érhette, ami hirtelen jelentős változást okozott a viselkedésében. A leírtak alapján valóban hímnek tűnik, az ivarérettség még messze van, de már kevésbé gyerek, mint másfél hónaposan, a jellemét ez is befolyásolja. A szaladgáló gyerekek idegesíthetik, leginkább itt keresendő a probléma megoldása. A mérgezés külső tünetei levertség, feketére változott színű széklet, nem vadabb viselkedés. A kalitba helyezett tükör a fajtársat hivatott pótolni, ez nem segítené a további szelídítést, ha az emberhez szoktatás a cél.
Semmiképpen nem jó, ha nyalogatja. A seb be van gyulladva és valószínűleg be is fertőződött a nyalás következtében. Vigyék vissza állatorvosukhoz, mert akár antibiotikumra is szükség lehet.