3091. A hófogoly (Lerwa lerwa)
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A szürke fogoly (Perdix perdix) a fácánfélék családjába tartozó vadon élő madár. A fácánfélék (Phasianidae) a tyúkalakúak (Galliformes) rendjébe sorolhatók.
A szirti sas (Aquila chrysaetos) Mexikó nemzeti madara, a legnagyobb ragadozó madár az észak-amerikai kontinensen. Ez a sasfajta Észak-Amerika legnagyobb ragadozó madara, valamint Mexikó nemzeti állata.
Egy régi legenda szerint az összes állat közül csak a sas képes a napba nézni. Szent Ágostont idézve: ,,A nap megerősíti a sas szemét de megégeti a halandókét".
Az alátámasztási rendszer a ló egy különleges testrésze, ami megengedi neki, hogy akár álló helyzetben is kipihenje magát.
Nem! A tinktúrában lévő alkohol nagyon rövid idő alatt tönkre tenné a májat, ami mentehetetlenül elhullást jelent. B vitamin utánpótlásra egy változatosan táplált madárnak nincs szüksége, ha mégis vitaminhiány lép fel, használja az erre a célra kifejlesztett készítményeket. Sebfertőtlenítésre inkább Betadin jódos oldatot javaslok.
Az egyedül maradás alkalmával a baleset a szeparációs félelem hatására kialakuló stressz hatása miatt történik meg. Egyéb vonatkozásban ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Rágófának inkább keményfát választanék.
Az attól függ, mennyi idősek. Ivarérettségüket 28-46 napos korukban érik el, de csak a 6-7 hetes állatok vehetők tenyésztésbe. A nőstények ivarzási időszaka 3-6 napig tart. Ebből azonban mindössze 12-18 óra az, amikor tényleges párzási hajlandóságot mutatnak. Sikeres párzás és termékenyülés után a vemhességi idő 18-24 napig tart. Azok a nőstények, amelyek először fialnak, néhány nappal rövidebb ideig szoptatnak, mint az idősebbek. A legtöbb tejük a 10. napon van, ami aztán a 28. napig fokozatosan elapad. Az utódok száma 1-21 között ingadozik, leggyakoribb a 9-15 közötti kisegér.
A zöldes elszíneződés hátterében több dolog is állhat, alapos kivizsgálásra lenne szükség. A maradékkal való etetést nem javaslom. Keressenek fel mielőbb egy állatorvost!