3091. A hófogoly (Lerwa lerwa)
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A hófogoly (Lerwa lerwa), a fácán családjába tartozó, vadon élő madár, mely India, Pakisztán, Nepál és Kína, himalájai magaslataiban él. Ez a madár a fajának egyetlen nemzetsége.
A szürke fogoly (Perdix perdix) a fácánfélék családjába tartozó vadon élő madár. A fácánfélék (Phasianidae) a tyúkalakúak (Galliformes) rendjébe sorolhatók.
A szirti sas (Aquila chrysaetos) Mexikó nemzeti madara, a legnagyobb ragadozó madár az észak-amerikai kontinensen. Ez a sasfajta Észak-Amerika legnagyobb ragadozó madara, valamint Mexikó nemzeti állata.
Egy régi legenda szerint az összes állat közül csak a sas képes a napba nézni. Szent Ágostont idézve: ,,A nap megerősíti a sas szemét de megégeti a halandókét".
Az alátámasztási rendszer a ló egy különleges testrésze, ami megengedi neki, hogy akár álló helyzetben is kipihenje magát.
Jó esély van rá, hiszen a papagájok csőre folyamatosan nő, de ez egy lassú folyamat, ami egy évig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt nevelőtáppal kell etetni.
Sajnos nemcsak hogy nehéz, de nem is lehetséges, így utólag, látatlanban megmondani, hogy mi okozhatta a kis gőte halálát. Önmagában a farok sérülése még nem feltétlenül halálok, ám amennyiben a seb elfertőződik, annak könnyen vérmérgezés is lehet a következménye. A levélben több dolog is felmerül ami a halálhoz vezethet. Ilyen a korábbi étvágytalanság, vagy egy esetleges sebfertőzés. A fertőtlenítők helytelen használata (esetleges túladagolása) szintén káros a gőte egészségére. Mindenképpen kerülni kellene a felesleges vegyszerek használatát.
Több betegség tünetei is lehetnek a szürkés foltok a kígyó bőrén. Tartási hiba (pl. túl nedves környezet), bakteriális és gombás fertőzés egyaránt okozhatja. Vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy pontosan mi a baja a siklónak, ezért javaslom, keressen fel hozzáértő állatorvost!
A kérdés megválaszolását a kezelő állatorvosra kellene bízni. Ő egy vizsgálat alapján el tudja dönteni, hogy megvannak-e a herék, illetve hogy azok állapota az állat korának megfelelő-e. Amennyiben a herék nem szálltak le, a későbbiekben azok műtéti eltávolítása indokolt. A rejtett heréjűség öröklődik.
Első körben ki kellene zárni a külső parazitás megbetegedéseket (bolha, rüh), erre számos spray (pl. Frontline) és spot on készítmény létezik (pl. Stronghold, Frontline, Advocate). Egyébként bőrkaparékot is jó lenne nézni, és ezzel párhuzamosan talán szisztémás kezelésre is szükség lehet, ha allergiás eredetű... Egyszóval vigye feltétlen állatorvoshoz a cicát!