306. SEGÍTSÜNK A MANCS-RANCSNAK!
A személyi jövedelemadó bevallásánál lehetőség adódik adója 1%-át nonprofit szervezetnek felajánlani. A MANCS-RANCS Állatmentő Alapítványnak nagy szüksége lenne rá...
A személyi jövedelemadó bevallásánál lehetőség adódik adója 1%-át nonprofit szervezetnek felajánlani. A MANCS-RANCS Állatmentő Alapítványnak nagy szüksége lenne rá...
Az állat jókedvre deríti az embert, különösen akkor, ha az előbbi szőrös, az utóbbi pedig kedélybeteg. Lássuk, hogyan működik a produkció!
Akasztják a hóhért - emlékezik meg forgatócsapatunk, amikor stúdiónkból kijött az áprilisi videó. Ilyenkor eszünkbe jut: bekapcsolt kamera mellett nem káromkodunk, nem viselkedünk hülyén...
Parkok, kertek látványos madarát, a pávát (Pavo cristatus), már az ókorban szerencséjük volt az európaiaknak megismerni.
A januári, első Vizslatúra hatalmas sikere és népszerűsége alapján a második kirándulásra 129 kutya (a hozzá tartozó gazdikkal és állatbarátokkal) érkezett.
Mindenekelőtt vigye el a cicát állatfogászhoz!
Állatpatikákban kaphatók féreghajtó készítmények, melyek papagájok számára is használhatók. Van csepp formájú készítmény is, melyet a bőrre cseppentve a külső és belső parazitákat is elpusztítja.
Igen, már van rá lehetőség, hogy kutyájába azonosítot ültessenek, jogszabály még nincs rá, mert a körülmények sem adottak. A kutyák azonosításához külön leolvasó készülékre van szükség, és egy adatbázisra, ahol nyilvántartják őket.
Ha a szomszéd megbízható és vállalja az állatok etetését, a kutyák napi háromszori sétáltatását, minimálisan ért az állatokhoz, kitakarítja a macskaalmot, akkor igen. Legfőképpen azért, mert mint írta, nincs más megoldás. Bár az országban működik jó néhány kutya- és macskapanzió, ezeknek utána kellene még érdeklődni!
A guppik természetesen nem bántják az aranyhalakat, de fordítva sajnos ez könnyen bekövetkezhet: a szivárványos guppik kis termetű, békés, növényevő halak, míg az aranyhalak nagyobbra nőnek, bár nem kedvelik az állati eredetű táplálékokat, de be-be kaphatnak egy kisebb termetű halat! Az aranyhalakat és a guppikat külön-külön csoportba kell sorolnunk! A guppik trópusi halak, és ennek megfelelően kell fűteni a medencéjüket, míg az aranyhalak nem kedvelik a melegebb vizet, ugyanis ilyenkor anyagcseréjük felgyorsul, és ez könnyen a gyors pusztulásukhoz vezethet! Az almacsigák nagyon szívós, békés állatok, természetesen kibírják ezt a megpróbáltatást is, a levegőztetés számukra teljesen felesleges!