311. Tényleg a húsvéti nyuszi tojta a csokitojást?
A húsvéti tojást tojó nyuszi legendája több feldolgozást is megért: legtöbbször madárból lett nyúllal, főnixmadárral, vagy tavaszistennővel játszatják a főszerepet.
A húsvéti tojást tojó nyuszi legendája több feldolgozást is megért: legtöbbször madárból lett nyúllal, főnixmadárral, vagy tavaszistennővel játszatják a főszerepet.
A Húsvét elmúlik, a nyuszi megmarad. Aki komolyan gondolja, hogy ettől fogva felelős nyuszitartó lesz, az jól teszi, ha utánanéz a nyuszi igényeinek.
Láttál már zongorázó cicát? Ha még nem, most megnézheted a macskazenészt alkotás közben! Közben a folytatás is megjelent...
A váratlan dolgok mindenkit meglepnek, még a pandát is! Nézzük, milyen ha ráhozzák a frászt!
Hogyan vakard meg a hátad, ha nincs a közelben ajtófélfa? A leleményes kutya adhat egy jó ötletet...
Házi koszt esetén naponta 5 db tablettát (1 db/5kg) is lehet adni neki, majd ezt növelni kell az aktuális testsúlynak megfelelően.
A megfelelően féregtelenített, bolhátalanított kutya semmiféle veszélyt nem jelent a kismamára. Természetesen az általános higiénia szabályait be kell tartani.
Ez sajnos olyan kérdés, amit látatlanban nem lehet megválaszolni. Az ilyen esetek tisztázásához kórbonctani, esetleg kiegészítő toxikológiai vizsgálat szükséges, amelyeket pl. az Országos Állategészségügyi Intézetben (Budapest, XIV. ker. Tábornok u. 2.) végeznek.
Törpeharcsát nem szoktak akváriumi körülmények között tartani! Ezt a halfajt Észak-Amerikából telepítették be hazánkba. Kis holtágakban, lassú folyású folyókban találhatók meg és táplálkozási célból vadásznak, horgásznak rájuk! Állítólag a nála kisebb halakkal, ikrákkal és ivadékkal táplálkozik az akár 30 centimétere megnövő hal. Esetleg kerti tóban valósítható meg a tartása. *** Egy törpeharcsa-tulajdonos, Erős Balázs kiegészítése: Négy éve van törpeharcsám, akváriumban, mindent kibír, szerintem elég látványos is, ahogy letámadja az eleséget. Szereti a felvágottat, kolbászt, így még a díszállatkereskedésbe sem kell járni tubifexért :)
A kutyák általában 7 éves korukig problémamentesen ellenek. Utána már erősen meggondolandó az elletés, mert a nehézellések, magzatelhalások esélye nő.