3161. Karácsonyi állatok
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
Legtöbb állampolgárt fájdalmasan érinti a gazdasági válság. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a helyzet még rosszabbra fog fordulni, mielőtt javulni kezdene
A háziállatok nagyon fontosak az ember számára, ehhez nem fér kétség. A tanulmányok kimutatták, hogy általában a háziállattal rendelkező emberek tovább élnek és boldogabbak mint azok, akiknek nincs háziállatuk.
Számtalan olyan karácsonyi édesség létezik, amely négylábú kedvenceidre ártalmas, sőt, akár halálos is lehet. Melyek azok a finomságok, amelyeket nyugodtan megoszthatsz kutyusaiddal, cicáiddal az Ünnepek alatt?
A csíz (Carduelis spinus) a madarak osztályába, a verébalakúak (Passaeriformes) rendjébe, és a pintyfélék (Frinfillidae) családjába tartozó madárfaj. Gyakori Európában és Ázsiában is, emiatt még eurázsiai csíz néven is emlegetik.
A szürkehályog a kutyák egyik leggyakoribb szembetegsége. Több különböző formája van, és számos kiváltó oka lehet. Mindegyik fajtájú kutyát egyaránt érinti, bár egyes fajták hajlamosabbak a betegségre. Leggyakrabban a kor előrehaladtával jelentkezik a hályog, de bármely életkorban kialakulhat. A szürkehályog többnyire örökletes megbetegedés. Akár néhány hét alatt is kialakulhat, vagy évek hosszú során, az egyik vagy mindkét szemet érintve. A szem elhomályosulása komoly látási problémákat okozhat, súlyos esetben sajnos vaksághoz is vezethet. A korral együtt előrehaladó örökletes betegséget sokszor nem lehet gyógyítani. Ha arra van gyanúja, hogy a kutyájának ilyen baja lenne, mindenképpen meg kellene mutatni szemészettel foglalkozó állatorvosnak (ma már sok helyen van ilyen szakrendelés).
Sajnos a macskára nem tudok mit mondani, nekem is volt cicám sokáig és elég volt nekik ez a combo frontline - nekem mis perzsa cicáim voltak- 16 évig eléltek.:) A nyuszinál viszont ugyanaz az eset van, mint a cicánál. Ha látod a bolhát, akkor először is meg kell fürdetni a nyuszit. Ezt sajnos nem tudjuk elkerülni - bár ebben a melegben jól is fog neki esni. Egy lavórba tegyél vizet, abba mehet a macskasampon is - soha ne a bőrére tedd - tedd bele a nyuszit és ahogy a cicát is szoktad mossad meg. A fülére és a szemére ügyelj ne menjen bele víz. Utána jól öblítsed ki a szőrét, majd nem is kell szárítani most. Bolhairtó spry-vel fújjad be a nyuszit. Fertőtlenítsd a ketrecet is- azt is fújjad be- és minden olyan helyet, ahol a nyuszi megfordult. (tehát ugyanaz, mint a cicánál).. Majd egy 7-10 nap múlva ismételd meg az egészet, hogy a petékből kikelő újabb adag bolhát is elpusztítsad. Így egy kezeléssel eltűnnek a bolhák, persze a gócot is meg kell szüntetni. Ha van más kijáró állat, ami beviheti a lakásba a bolhákat, azt is kell kezelni.:)
Azonnal vigye állatorvoshoz!!! Látatlanban képtelenség segíteni!
Vigye el állatorvoshoz. Milyen gyógyszer? Üdv
Sajnos az a megfogalmazás, hgy "gennyedzik a lába", túl tág, így nehéz bármit mondani. Valamit biztosan lehet tenni a javulás érdekében, de ehhez alapvetően más megközelítés szükséges. Ha az eddigi állatorvosuk tanácstalan, vagy tehetetlen, nincs más, keresni kell másikat. Hátha az több ambícióval és ötlettel tud a problémához nyúlni. Azt azonban előre nem lehet megmondani, hogy milyen kezelést kaphat máshol, mert ez rendeget tényezőtől függ.