3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Ez a kokcidiózis jele lehet. Előfordul és vagy az anyanyúl bélsarától már kis korban kapják el a nyulak vagy később is megfertőződhetnek. Megelőzni lehet. Megfelelő higiéniával- mivel leggyakrabban telepadlón tartott nyulaknál fordul elő. Gyakori almozással, tisztítással elkerülhető ez.
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek.
Kedves Gazdi! Ha tényleg gyormorsav túltengés a probléma, akkor a házi koszt nem lesz megfelelő. Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója, akkor nem lehet majd baj a gyomrával. Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.
Ha esetleg ezzel kapcsolatban kialakult valamiféle szokás, vagy hagyomány a gazdasági célú libatenyésztésben, erről, mint hobbiállat-tenyésztő nem tudok nyilatkozni. A szőlőcukor gyorsan felszívódó energiaforrás, ami a beteg, legyengült szervezetű állatok lábadozásában hasznos segítség lehet. Víziszárnyasok keltetésekor a magam részéről víziszárnyas indítótápot etetek és az első három napban kamillateát itatok. A negyedik naptól kapnak az ivóvízbe 0,1%almaecetet és 1 literenként 1g Gastrofermet(vagy más probiotikumot), aminek a vivőanyaga szőlőcukor.
Kedves Gazdi! nem ajánlott a nyakörv, jobb a csepp. Frontline Combo tökéletes (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray). A sebesre vakarás valószínűleg a bolhaekcéma miatt van. Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Olvass tovább! Ezek a macskamérgezés tünetei