3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Kedves Beatrix meg fogja szokni a kutya, nem fog belehalni.
Mivel az előző távolléte során jól működött a dolog, ezért az a javaslatom, hogy ezúttal is hagyja itthon a megszokott környezetben, a megszokott emberekkel.
Egy egészséges nőstény elkezdhet tojásokat lerakni a hím jelenléte nélkül is. A folyamat a petefészekben kezdődik, ahol a tojások találhatók. A petefészek a test belsejében helyezkedik el. A legtöbb zöld leguán 2 - 4 éves korában éri el a szexuális érettséget. Ebben az időben elkezdenek kialakulni a tüszők a petefészekben. Mindegyik tüsző egy pici tojást tartalmazó hólyagból áll. A tüsző aztán leválik, és a petevezetékbe megy, ahol a tojásfehérje hozzáadódik a sárgájához, majd egy burok képződik a sárgája és a fehérje köré. A vemhes nőstény nem fog enni a tojáslerakás előtt úgy 3-6 hétig. Ezekből a tojásokból nem lesznek kis leguánok...
Ha ez a táp bevált neki, én nem adnék mellé mást. A jóminőségű diátás tápok teljesértékűek,minden bennük van, amire a cicának szüksége van. A hasnyálmirigy elégtelenség is okozhat soványságot, de idősebb cicákban nem ritka hormonális megbetegedés a hyperthyreosis (pajzsmirigy túlműködés). Ha még nem vizsgálták ezirányban, érdemes lenne kérni ezt a laborvizsgálatot. Bővebben olvashat erről itt: http://www.allatorvosom.com/allati-tudasbazis.html#kutya_macska_pajzsmirigy_betegsegek
A rozella halálának okát boncolás tudta volna kideríteni. Ha tojó volt, lehetett tojás visszatartás is a halál oka, de görcs, "hányás" , gyors lefolyású elhullás utalhat mérgezésre is. Ha visszaolvassa a korábbi kérdéseket, nemrég egy nimfapapagáj kapcsán volt kérdés a bőr alatti levegő megjelenés. A közvetlen ok légzsák sérülés, de a sérülést okozhatja több betegség is.