3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Nem javaslom, nehéz a pontos adagolás. Olcsóbb és jó megoldás valamelyik minőségi kullancs-bolha nyakörv alkalmazása. 6-8 hónap közötti a hatékonyságuk. A TV-ben most reklámozott az én kutyámnál már harmadik éve jól bevált. 8 hónapra elegendő. Állatorvosánál ill. állatpatikában tudja megvásárolni.
Kedves Érdeklődő! A képen lévő hullámos papagáj tojó ivarú. Üdvözlettel: Rácz Sándor
Egyszerre elég az egyik, mérgezést kaphat a sok szertől. Várjanak egy kicsit, hatni fog.( Ha mégsem volt elég, két hét múlva rárakhatják a nyakörvet.) A bolhásság következményei >>
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mivel fiatal kutyusról van szó, ezért egyenlőre csak a tünetek megfigyelését javasolnám, kezelést nem igényel. Állatorvosnak természetesen mutassa meg, ha azonban gyakran jelentkeznek, illetve súlyosbodnak a tünetek, akkor egy komolyabb és részletesebb kivizsgálást javasolnék (vérlaboron kívül, MR, EEG stb.)...