3391. Érdekességek a zebráról
A zebra a házi ló és a szamár közeli rokona. Megkülönböztető jele szőrének jellegzetes fekete-fehér csíkozása. Ebben a cikkben több mindent tudhatsz meg erről az érdekes patásról.
A zebra a házi ló és a szamár közeli rokona. Megkülönböztető jele szőrének jellegzetes fekete-fehér csíkozása. Ebben a cikkben több mindent tudhatsz meg erről az érdekes patásról.
A dinoszauruszok az Archosauria nevű hüllőcsoportba tartoznak, a krokodilokkal, aligátorokkal, pteroszauruszokkal együtt (olyan kihalt hüllők csoportja, mint például a Pterodactylus, amelyek képesek voltak rövidtávú repülésre).
A dzsungáriai törpehörcsögöt érdemes tanítani, játszani vele, hiszen nagyon megszolgálja a törődést, és a kezdeti félelmét leküzdve, egy idő után nagyon barátságos háziállattá válik.
A Pálmaház alatt található tengeri akvárium legújabb látványossága a pettyes gyökérszájú medúza (Phyllorhiza punctata). A csalánozók közé tartozó látványos állat testének 95 %-a vízből áll, és olyan sérülékeny, hogy csak egészen különleges kialakítású medencében lehet bemutatni.
Bevallom, alig vártam, hogy elkészüljön Röfi regénye. Bár abban a szerencsés helyzetben voltam - vagyok -, hogy Röfi vaddisznó mindennapjairól első kézből értesülhettem gazdájától, Kiss József kollégámtól.
Kedves Gazdi! Csak akkor érdemes kutyát tartani, ha felelősségteljes gazdi szeretne lennni. Beoltatja, bolhátlanítja, féregteleníti, ivartalaníttatja és gondosan neveli... Ha ezeket inkább megúszná, akkor inkább ne vállaljon kutyust.
Igen, - amennyiben a tartási körülmények és a külső ingerkörnyezet nem változtak, - feltehetően a kandúr kora és/vagy az ivari hormonműködés korral járó változása lehet a tünetek mögött.
Kedves gazdi, Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Ha tényleg ez a helyzet, akkor másik állatorvosnak is meg kellene mutatni. Javasolnék vérlabor, bélsár és ultrahangos vizsgálatot. Lehet a cukorbetegség szövődményeként kialakult pl. veseelégtelenség, ettől független krónikus vastagbélgyulladás (tumor) vagy parazitás megbetegedés, de még szóba jöhet más probléma is...
Kedves Edit, nem írja, hogy belföldön maradnak vagy külföldre mennek. Nem mindegy. A kiskutya szempontjából sem, hogy rövid vagy hosszú táv / sok megállás / itatás / pisi-kaka szünet / rosszulét - hányáscsillapítás. Illetve ha külföld, akkor bizony rendelkeznie kell a kötelező oltásokkal. Az Európai Unió tagországaiba utazó kutyáknak rendelkezniük kell egyedi megjelöléssel (chip vagy tetoválás) és állatútlevéllel. Ennek kiállítását és regisztrációját is az állatorvostól kell kérnünk. Az okmányt nem helyettesítheti más, még az oltási könyv sem.