3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetnek több oka is lehet: anatómiai adottságok, elhízás, az ún. légcsőkollapszus, mely izgatott állapotban jelentkezhet, stb. Ezért azt javaslom, hogy első lépésben vizsgáltassa ki kedvencét (fizikai és egyéb műszeres vizsgálatok), hogy kiderüljön, mi okozza ezen tüneteket. A további gyógykezelés is a vizsgálatok eredményétől függ. A képeket nézve azonban bizonyos, hogy a kutyus táplálkozását is át kell alakítani, - nem csak! - a túlsúly miatt. Ehhez mindenképpen kérje szakember személyes (!) segítségét. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Csak kép alapján nem tudom eldönteni mi lehet. Meg is kell tapintani. Ha nem gyógyul, mutassa meg állatorvosának!
Kedves Gabriella! Ha a bepisilés nem szűnik, mindenképpen keressen fel egy kollégát, elképzelhető, hogy felfázott. De ha a kutyának krónikus betegsége van a kutyusnak (és állandó gyógyszeres kezelés alatt áll), ettől függetlenül javasolt a kontroll!
Lehet vakcináztatni a lovat a vemhesség kétharmadáig. Minden vakcinának megvan a programja a beadást illetően, attól függően hogy a kezelő állatorvos mit javasol, el fogja mondani az oltási tervet.
Kedves Gazdi! A spot-on típusú, kifejezetten macskák számára kifeljesztett bolhairtó cseppek 8 hetesnél idősebb cickák esetében alkalmazhatóak biztonságosan.