3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
A szürkehályog a szemlencse elhomályosodása. A leírtak alapján ez biztosan nem az. Az időnként megjelenő foltok inkább kötőhártya-gyulladásra utalnak. Ennek megállapítása és szakszerű kezelése miatt javaslom hogy keressenek fel egy állatorvost. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? Még több kötőhártya-gyulladással kapcsolatos kérdés-válasz itt olvasható>>
A probléma forrása lehet az, hogy a “falkasorrend felborult”, több más ok is állhat ennek hátterében. Sok változás is történt, költözés, új falkatag, ezek is befolyásolhatják a viselkedést. Fontos volna tudni, hogy a kutyák (az összes) milyen neműek, mivel lehet a probléma rivalizálás is. Másik fontos dolog, hogy a gazda következetes és határozott vezető legyen, mert akkor ő irányítja a kutyákat, akkor nem valószínű, hogy ilyen előfordul. Azt is hasznos volna még tudni, hogy milyen szituációban mennek egymásnak, mivel így lehet megtalálni a valódi kiváltó okot. Ezen felül a lemozgatás hiánya is lehet a gondok okozója Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Tudatos kutyanevelés módszer Ki legyen a főnök? A kutya domináns viselkedése Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész
A francia bulldogot rövid szőre miatt az igazán hideg időben nem ajánlott állandóan kint tartani. Az éjszakai bent tartást mindenképpen jó ötletnek tartom és a kint tartáshoz hidegben valamilyen kutyaruhát is adnék rá Francia bulldog, ragaszkodó és játékos kutya Még több francia bulldoggal kapcsolatos kérdés-válasz itt>>
Mindkettő előfordulhat vagy akár ficam. Ha nem készült röntgen, érdemes lenne megnézetni. Még több cica ficam itt>>
Elnézést kérek rögtön az elején, de úgy látom, a kedves kérdezőben kicsit kavarognak a a különféle vizsgálatok. A genetikai vizsgálatok csak az örökölhető és így tovább adható betegségekről adnak információkat, míg az egyéb felsorolt vizsgálatok, amiket a levele végén említett, csak az "egyebekről". azt, hogy a tacskóknál mi örökölhető, így most nem tudom megmondani, ennek alaposan utána kellene nézni. Viszont, miután itt nem egy törzskönyves, hanem lényegében ajándékba adott kutyáról van szó, nagyon meg kellene fontolni, hogy megéri-e ennyi vizsgálatot elvégeztetni egyáltalán? A vizsgálatok végösszege sok tízezer Forint lehet (de akár több is), rengeteg helyre kellene elvinni a kölyköt, stb. Kérdés, hogy miért lenne/van erre szükség? Ha "hibátlan" kölyköt szeretne, vegyen minősített tenyésztőtől akár garanciákkal kutyakölyköt. (Igaz, ennek az ára sem lesz kevés!) Ha meg ajándékba adják, akkor nem hiszem, hogy érdemes ezzel a kérdéssel ilyen mélységekig foglalkozniuk. Tudtad-e a tacskóról? A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál