3501. A szarka madár (Pica pica) kulisszatitkai
A közönséges- vagy európai szarka Európában honos madár, mely a hollók és szajkók családjába tartozik. Feje, nyaka és melle fényes fekete színű, zöld, vagy lila.
A közönséges- vagy európai szarka Európában honos madár, mely a hollók és szajkók családjába tartozik. Feje, nyaka és melle fényes fekete színű, zöld, vagy lila.
A következő cikk nagyon hasznos, mert nincs olyan pingvinfaj, amit nem találsz meg itt. Szépen csoportosítva vannak, hogy minden világos és átlátható legyen:)
Már évezredek óta tartják háziállatként az egypúpú tevét. Számos délnyugat-ázsiai és észak-afrikai közösségben a teve a legfőbb haszonállat.
A teknősök már több, mint 200 millió éve élnek a földön. Már az emlősök, madarak, krokodilok kígyók és gyíkok előtt megjelentek a földön.
Az óriáshangya, amelynek maradványai akkorák, mint egy kisebb méretű madár olyan, mint egy másodosztályú horrorfilm főszereplője. 50 millió évvel ezelőtt azonban ez a hangya a föld felszínén élt.
Kedves Attila! A képen látható "ödéma" egy természetes dolog is lehet, ha csak az idő kis százalékában látható. Akkor szokott előfordulni, amikor az állat szemhéja alá valami szennyeződés kerül. Ilyenkor a szemét forgatva próbálja kitisztítani. Ha gyakori vagy szinte folyamatos a jelenség, akkor érdemes lenne állatorvoshoz fordulni. A hörgés inkább sziszegés lehet, ilyenkor ideges, nem tetszik neki valami. Ne csak az üvegről tudja nyalogatni a vizet, az elég kevés lehet, hanem valami csepegtetőt javasolok felszerelni, vagy fecskendőből lehet szépen itatni. Remélem segítettem! Üdv., Kozma Béla Tibor
A 3 éves hullámos még fiatalnak számít. Egy hímnek biztosan megörülne, de összeszoktatásuk lehetőleg folyamatosan történjen, nehogy a revír védelme erősebb ösztön legyen a társaság iránti igénynek.
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Viszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
Hááát, sok dolog jöhet szóba. Végezni kellene egy vérlabor vizsgálatot, különös tekintettel a vesére, valamint FeLV/FIV tesztet. Ha ez rendben, akkor még lehetséges, hogy FORL okozza (Feline Odontoclastic Resorptive Lesion). Amíg nincs eredmény roborálás, fájdalomcsillapítás, infúzió javasolt... Megpróbáltam az Ön által leírt tünetek alapján diagnosztizálni, segíteni, de ahhoz hogy többet tudjak mondani, látni kellene a cicust...
Kedves Renáta, Valószínűleg a takarmányozással lesz a baj, mert ez nem volt jó amit leirt vélhetőleg hiánybetegsége lett és ezért nem eszik. Érdemes lenne őt elvnni egy hüllős állatorvoshoz. Üdv-Éva