3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Kedves Gazdi! A területről bőrkaparék mintát kell vetetni és megnézni, hogy milyen kórokozó okozta az elváltozást. Csak így szabad kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. Mihamarabb el kellene vinni a kiscicát állatorvoshoz!
Tisztelt Katalin! Leírásából semmi aggodalomra okot adót nem tudtam kiolvasni. Úgy fél éves korukra szoktak lehiggadni a fiatal egyedek, előfordul, hogy előbb, de az is, hogy sosem. :) A 3-4 naponkénti "tüsszögés" ivarzást mutató "tünet". Csupán keresi Hörcsögük a környezetében élő ellentétes neműt. Természetesen ez az igénye nem kiszolgálandó, attól nem lesz semmi baja, ha egyedül marad, nem kifejezett társaságkedvelők a lakótársat illetően (bár a 10 éves tartás alatt ezzel nyilván szembesült). :) Amikor olyan érzésük van, hogy harapdál, vagy nyalogat, az inkább egyfajta mintavételezés, nem elutasító viselkedés. Ha ez a "tüsszögős" időszakban történik, akkor a fajtárs nyomainak keresése a környező tárgyakon, az Önök kezén, amivel gyakran találkozhat. Ha elutasító a hörcsög, azt egyértelműen és kétséget kizáróan fogja tudtukra adni. Egyértelmű, erős harapás, nem feltétlen véres, de összetéveszthetetlen jelzés. Szerintem semmi kivetnivaló nincs a viselkedésében, sőt, egy egészséges, határozott, bátor jellemű hörcsögről beszélhetünk. Az, hogy nem egy nyugodt, sarokban gubbasztó fajta, valószínűleg a korának, és a gyakori kézbevételnek, játéknak tudható be. Kívánom, hogy nagyon sokáig ilyen aktív és egészséges legyen Kedvencük! :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Ha elégtelen az anya teje, akkor napi 1-3 alkalommal kiegészítő etetésre lehet szükség. Ez minden ötnél nagyobb számú alom esetében eleve szükséges lehet, de anyánként változó. Ha nincs macska tejpótló (állatpatikában vagy állateledelesnél beszerezhető), akkor kecsketejet is használhat, de soha ne adjon a kicsiknek tehéntejet. Mivel etessünk a kiscicákat? Az első két hétben a macskakölyköknek anyatejre van szükségük, amely jól helyettesíthető az állatkereskedésekben beszerezhető macskatejporral vagy dobozos tápszerrel. A tej hőfokát kézmelegre állítsuk be, és cumisüvegből adagoljuk. A cumin akkora lyukat vágjunk, hogy a cicák erőlködés nélkül szívhassák a tejet. Vigyázzunk azonban, hogy ne legyen túl nagy a lyuk, mert meg is fulladhatnak a kiscicák. Akkor jó, ha a lefelé fordított cumisüvegből kis nyomás hatására megindul a tej. Ha többen vannak, hamar elhasználódik a cumi, kitágul a lyuk, így azt időnként ki kell cserélni. Előfordulhat, hogy cserekor nem fogadják el az új cumit, ekkor ne essünk kétségbe, kenjünk rá egy kis tejet és óvatosan kínálgassuk, tegyük a szájukhoz - a kiscicák hamar rájönnek majd, hogy ebből is csak fincsi tejcsi jön. Tartsuk be az etetési időket! 0-2 hetes cicák: napi 10 etetés 2-2,5 óránként 2-4 hetes cicák: napi 7 etetés 2,5-3,5 óránként 4-5 hetes cicák: napi 5 etetés 3,5-5 óránként A szilárd táplálékra való szoktatást körülbelül 4 hetesen kezdhetjük el. Eleinte meleg tejbe áztassunk egy kis száraztápot vagy konzerv macskatápot, hogy rákapjanak az ízére, majd fokozatosan álljunk át a szilárd eledelre.
Amit leírt,szinte válasz is a kérdésére. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy a hígabbá vált váladék könnyebben távozik a bűzmirigyből, ami nem baj, csak ha alkalmatlan helyen történik. A gyakoribb ürítéssel megelőzhető. Ha ilyen könnyen ürül a mirigy, a gazdi is megtanulhatja, hogy kell kinyomni azt kívülről. A műtét is lehetőség, de azt az idülten gyulladásos ill. nehezen üríthető bűzmirigy esetén javasoljuk csak.